Polska może zostać ZMUSZONA do przyjęcia uchodźców! Ciąg dalszy sporu na linii Polska-UE

Polska może zostać ZMUSZONA do przyjęcia uchodźców! Ciąg dalszy sporu na linii Polska-UE

Trwa rozprawa przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w sprawie skargi, jaką Komisja Europejska wniosła za odmowę przyjmowania uchodźców w ramach relokacji. Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej poznamy jesienią. 

Reprezentujący Polskę Bogusław Majczyna z MSZ powiedział w rozmowie z RMF FM, że "Skarga Komisji Europejskiej jest bezprzedmiotowa, bo zobowiązania wynikające z decyzji o relokacji wygasły i nie obowiązują już od dłuższego czasu. Nie jest możliwe ich wykonanie nawet w przypadku niekorzystnego dla Polski wyroku".

Polska strona argumentuje także, że nie przyjęła uchodźców ze względu na bezpieczeństwo wewnętrzne - niemożliwe było bowiem zweryfikowanie ich tożsamości. 

Jeśli zapadnie niekorzystny dla Polski wyrok, TSUE może wymusić na naszych rządzących przyjęcie jakiejś częci uchodźców. W przypadku nie dostosowania się do wyroku, UE może nałożyć na Polskę wysokie kary finansowe.

Zgodnie z podziałem ustanowionym przez Radę UE we wrześniu 2015 roku, Polsce "przypadło" około 7 tys. uchodźców. Przypomnijmy, że dwa lata później, w 2017 roku system został uznany za nieefektywny, a w konsekwencji podjęto decyzję o jego wycofaniu. 

(źródło)

Dodaj komentarz

5×2 =

Opinie użytkowników

ggg 21.05.2019 Przecież sprawa relokacji jest już przedawniona,więc czego jeszcze unia ujada...Jak POmysłowi przejmą władzę,to trudno na ulicy będzie spotkać Polaka
Zobacz »
Zobacz »
Zobacz »
Zobacz »
Zobacz »
Zobacz »
Udostępnij znajomym