Znana modelka została zaatakowana przez muzułmanów! Nazwali ją rasistką przez jedno zdjęcie...

Rozchwytywana modelka, Bella Hadid, została oskarżona przez muzułmanów o rasizm. Powód? Jedno zdjęcie, z którego musiała się nieźle tłumaczyć...

Modelka dodała na InstaStories fotkę przedstawiającą nogę i buta na tle arabskich samolotów. To wystarczyło, żeby rozwścieczyć wyznawców Allaha. Według nich, to zniewaga i przejaw rasizmu ze strony 22-latki. Zarzuty wydają się absurdalne, gdyż modelka jest córką Mohameda Hadida, palestyńskiego handlarza nieruchomościami. W jednym z wywiadów wyznała nawet, że jest "dumna z bycia muzułmanką".

Część z komentatorów zaczęła nawet nawoływać do bojkotu marek, które mają podpisane kontrakty z modelką, mowa tu o m.in. Dior czy Calvin Klein. Wśród muzułmanów popularny stał się hasztag "#BellaHadidIsRacist".

Na falę krytyki postanowiła odpowiedzieć sama zainteresowana, umieszczając przeprosiny w języku angielskim i arabskim:

"Piszę to, aby wyjaśnić kilka spraw, które leżą mi na sercu. Nigdy nie chciałam, aby moje posty szerzyły nienawiść wobec kogokolwiek, szczególnie wobec mojego własnego, pięknego i potężnego dziedzictwa kulturowego. Kocham i bardzo troszczę się o muzułmańską i arabską stronę mojej rodziny, jak i moich braci i siostry na całym świecie. Nie tylko mam wiele szacunku w głębi serca, ale też zawsze starałam się bronić tego, co uważam za słuszne, zwłaszcza w odniesieniu do wielkiego Bliskiego Wschodu. Zdjęcie mojego buta nie miało nic wspólnego z polityką. Przysięgam. Nawet nie zauważyłam samolotów w tle- taka jest prawda. Nigdy nie chciałam okazać braku szacunku dla tych linii lotniczych, nie mówiąc już o tych niesamowitych krajach. Uwielbiam te linie lotnicze, z ich najlepszymi samolotami i ludźmi. To był zwykły błąd wczesnym rankiem. Nie chciałam nikogo obrazić. Naprawdę przepraszam" - napisała. 

Zdjęcie, które rozpętało aferę:

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6×5 =

Opinie użytkowników

Ateista 20.06.2019 Czy ludzie są aż tak głupi. Tyle lat w szkołach gdzie uczą tylko regułek i nie mogą jednej zapamiętać? Rasizm nie odnosi się do religii!!!