"Zakopane najbardziej przyjazne muzułmanom". Inwazja arabskich turystów w Polsce

Ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich uznał Zakopane za „jedno z najbardziej przyjaznych muzułmanom miejsc na świecie”. Do stolicy Podhala wybrało się już od 100 do 150 tysięcy obywateli arabskich. Masowy napływ śniadych turystów, korzystających z dobrodziejstw tej góralskiej miejscowości stał się tematem wielu dyskusji.

Krupówki i szlaki górskie w Tatrach przeżyły w tym roku prawdziwe "arabskie" oblężenie. Kobiety w burkach stały się elementem codziennego krajobrazu mieszkańców Zakopanego. Ludzie coraz częściej plotkują o tym, że goście z Bliskiego Wschodu kupują od gospodarzy owce po to, aby następnie zabić je i oporządzić zgodnie z zasadami halal. Wszystko to za sprawą uruchomienia połączeń lotniczych pomiędzy Polską a ośrodkami zlokalizowanymi na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

"Miasto pod Giewontem to najbardziej przyjazne miejsce na świecie dla turystów z Bliskiego Wschodu" - stwierdził ambasador ZEA, w trakcie wizyty w Zakopanem.

Dyplomata udał się do Zakopanego, aby podziękować władzom polskiej miejscowości turystycznej za gościnność, jaką przywitali oni obywateli jego kraju. Urzędnik jest pewien, iż liczba arabskich turystów w Zakopanem będzie stale się zwiększać, a wszystko za sprawą warunków i uprzejmości, z której znani są górale.

Muzułmanie chwalą i polecają nasz kraj. Ambasador podkreślił swoją wdzięczność za to, iż jego rodacy poczuli się w stolicy Podhala bezpiecznie i dobrze, ponieważ w trakcie całych wakacji nie doszło tam do ani jednego incydentu o charakterze rasistowskim. 

Informacje o coraz większej liczbie turystów oraz imigrantów z krajów arabskich dochodzą także ze stolicy naszego kraju. Od muzułmanów roi się też w innych ważnych ośrodkach turystycznych, szczególnie na wspomnianym południu. Rekordową liczbę turystów z krajów arabskich zanotował także park rozrywki "Energylandia" zlokalizowany w Zatorze, a także była stolica Polski - przepiękny Kraków.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

4×7 =

Opinie użytkowników

Adrian 08.11.2019 Przyjdzie czas że przestaną być uprzejmi.
Agnieszka 07.11.2019 Bardzo dobrze ze Polska wkoncu sie staje coraz bardziej turystycznym miejscem. Niestety osoby np z Australii jedyne co myślą o Polsce to ze komuna... Powinnismy bardziej reklamować Polske- emiratczycy maja pieniądze wiec niech je wydawaja w Pl
max dont worry 07.11.2019 Wszystko pięknie, ale jak muzły zaczną kupować nieruchomości to inaczej zaśpiewacie...
Mrc 06.11.2019 W Zakopanem pełno turbanów, w okolicznych miejscowościach typu Murzasichle, Poronin, Małe Ciche itp. zero. Podobnie na szlakach, przez tydzień wędrówek spotkałem może ze dwie grupy 2-3 osobowe. Oni głównie mieszkają w drogich apartamentach w Zakopcu, siedzą na tych beznadziejnych krupówkach i pewnie na Gubałówce. A widziałem ich jeszcze na Kasprowym Wierchu, ale to tylko dlatego, że wjechali kolejką, w pobliskim Murowańca do którego spacerkiem by doszli już ich nie było.
Reksio 06.11.2019 to niepokojące
Janusz 06.11.2019 Mają kasę to się bawią.Przeciez oni dla polskiego socjalu tutaj nie zostaną.