Wstrząsająca zbrodnia. Kobieta zabiła własną wnuczkę, ponieważ nie chciała nosić nikabu...

Wiele razy rozpisywaliśmy się nad tym, jak bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest radykalizacja i fanatyzm religijny. Przesadne i bezkrytyczne internalizowanie praw szariatu od lat zbiera krwawe żniwo w Europie oraz na Bliskim Wschodzie. Popycha ludzi do okropnych i makabrycznych zbrodni, dzieli społeczeństwo, powoduje strach oraz jak się okazuje, zaciera również więzi rodzinne i bezwarunkową miłość, jaką darzy się bliskich. Skutkiem tego jest zdarzenie, które miało miejsce w obozie dla uchodźców w Al- Hol, gdzie babcia zabiła własną nastoletnią wnuczkę. Dziewczynka zginęła z rąk krewnej, ponieważ odmówiła noszenia nikabu.

Obóz Al- Hol w północno-wschodniej Syrii zamieszkuje obecnie prawie 70 tys. osób. Ludzie ci w większości uciekli z ostatnich bastionów ISIS nad wschodnim brzegiem Eufratu. Tak jak to zwykle bywa na wojnie, większość z ocalałych spod rządów bezwzględnych fanatyków to kobiety oraz dzieci.

Oprócz dotkniętych brutalnym reżimem zwykłych mieszkanek obozowiska, znajdują się tam również byłe współpracownice, najemnice oraz zwolenniczki Państwa Islamskiego. Przesiąknięte ideologią ISIS oszustki wtopiły się w tłum uciekinierów, po to, aby nie zostać schwytanymi w razie upadku bezwzględnych dżihadystów. Z sytuacji zdają sobie sprawę administratorzy obozu, ponieważ kobiety te czynnie próbują manipulować, zastraszać oraz wymuszać na współmieszkankach stosowanie się do prawa szariatu.

Jedną z nich była właśnie Azerka, która dopuściła się zbrodni na 14-letniej wnuczce. Dziewczynka nie chciała się podporządkować i odmawiała noszenia tradycyjnej chusty zasłaniającej twarz. Ta część hidżabu stała się jej gwoździem do trumny. Starsza krewna dotkliwie pobiła dziewczynkę, a potem udusiła ją, właśnie za tą niezgodną z prawem szariatu niesubordynację.

Sekcja zwłok wykazała, iż przed śmiercią nastolatka była maltretowana, posiadała wiele starych i źle zagojonych urazów, miała też kilka świeżych złamań, co świadczy o tym, że babcia znęcała się nad nią przez długie miesiące. Prawdopodobnie za to, iż ofiara nie podzielała fanatyzmu religijnego.

Pomimo że sytuacja w Syrii została już ustabilizowana, w głowach miejscowych ludzi nadal tlą się idee oraz zasady, które wprowadzili tam bezwzględni bojownicy islamscy.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5+7 =