Nielegalny imigrant z Afganistanu skazany na dożywocie. Zabił swoją dziewczynę, bo nie chciała przejść na islam

Nielegalny imigrant, Afgańczyk Ahmad S. zabił Niemkę, która była jego dziewczyną. Powodem było między innymi to, że nie chciała przejść na islam.  Sąd Rejonowy we Flensburgu uznał go za winnego i skazał na dożywocie. 

Mireille, bo tak miała na imię dziewczyna, miała zaledwie 17 lat. Została zadźgana nożem w swoim mieszkaniu. Z Ahmadem byli parą od dwóch lat. Afgańczyk próbował stale kontrolować swoją partnerkę, zabronił jej spotkań z innymi mężczyznami.

Ostatecznie, w lutym zeszłego roku dziewczyna postanowiła z nim zerwać po tym, jak odmówiła przejścia na islam. Nie chciała również nosić hidżabu.

12 marca mężczyzna zadał jej 14 ciosów nożem, a następnie wezwał pogotowie.

Najpierw mówił, że dziewczyna sama zraniła się nożem, ale dowody (m.in. z jego telefonu) wskazały na jego obecność w jej mieszkaniu podczas tragedii.

Co ciekawe, Amhad S. w momencie zatrzymania twierdził, że ma 18 lat. Sąd miał co do tego wątpliwości, dlatego przeprowadzono odpowiedni test weryfikujący. Na początku procesu, ekspertka kryminalistyczna Sabine Gumpert zeznała, że mężczyzna ma co najmniej 21 lat. Jednak po badaniach okazało się, że wyniki wskazują na to, iż Ahmad S. może mieć nawet 29 lat.

Dzięki temu skazano go na dożywocie. Gdyby jednak sądzono go według prawa dla osób poniżej 21 roku życia, taki wyrok byłby niemożliwy.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

8-3 =

Opinie użytkowników

antymim 16.02.2019 mimi, na pewno... myślisz że możesz kontrolować córkę 24/7... powodzenia.
mimi 13.02.2019 Przykre, nastolatka ma prawo być głupia, ale od czego miała rodziców? Ja bym mojej córce szybko wybiła z głowy takiego "chłopaka". Zresztą odpowiednie wychowanie zapobiegłoby w ogóle takiemu dramatowi