YouTube zbanował kanał z rzadkimi nagraniami z I i II WŚ za... mowę nienawiści!

22 lipca YouTube wprowadził zmiany w regulaminie, które mają na celu walkę z "mową nienawiści", występującą zarówno w publikowanych materiałach, jak i komentarzach. Efekt działań jest następujący - jak podał serwis dobreprogramy.pl, w ciągu zaledwie półtora miesiąca z serwisu zniknęło 500 milionów komentarzy, blisko 17 000 kanałów oraz ponad 100 000 filmów.

Wśród kanałów, które zostały zbanowane znalazł się kanał, na którym publikowane były rzadkie nagrania z I i II wojny światowej. Powód? Algorytmy uznały filmiki za... szerzące mowę nienawiści. "Tak, kanał został usunięty z powodu podżegania do nienawiści po opublikowaniu filmu o nazwie Desert War II. Film prezentował zarówno materiały bojowe Aliantów, jak i Osi z Afryki Północnej" - tłumaczył autor. 

Choć filmiki zniknęły z YouTube'a, to nie zniknęły z sieci. Autor publikuje je na kanale "WarFilms44" w Vimeo

Zachęcamy do obejrzenia, póki jeszcze są dostępne...

[WW2] Battle in the Atlantic - various footage during the tonnage war from r/CombatFootage

◊ Desert War II ◊ from WARFILMS44 on Vimeo.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6-2 =

Opinie użytkowników

Aalbi 07.09.2019 Z vimeo też usunięte. Zdążyłem obejrzeć kilka. Niesamowite z tą muzyką. Moim zdaniem o wymowie wybitnie antywojennej. Powinni w szkołach pokazywać.
Stefan 06.09.2019 Zamiast banować kanały z treściami pornograficznymi (znajdują się takie na YouTube, a nic się z tym nie robi) to wielmożne YT banuje kanały historyczne, no japier*ole. Mowa nienawiści? Gdzie? To tylko przedstawienie starych nagrań z okresu II i I WŚ,odpowiadających o zbrodniach wojennych (zapewne) itd. Niech Ci co administrują YT zastanowią się nad swą inteligencją.
Rysio 05.09.2019 To się nazywa prostowanie historii.