Wyroki śmierci dla francuskich bojowników ISIS. Kim są francuscy dżihadyści?

Po przegranej ISIS w Syrii padają pierwsze wyroki dla bojowników Państwa Islamskiego, wśród których znajdowali się także obywatele Europy. W poniedziałek sąd skazał na karę śmierci kolejnych dwóch dżihadystów, którzy mają obywatelstwo francuskie. W ciągu następnych miesięcy wymiar sprawiedliwości przewiduje konsekwencje prawne dla dziesiątek współpracujących z terrorystami Francuzów.

Wśród podejrzewanych o konszachty z Państwem Islamskim znajdują się zarówno imigranci, którzy otrzymali obywatelstwo, a także rdzenni Francuzi, którzy nawrócili się na Islam.

Dyskusje na temat kar dla obywateli Francji, którzy współpracowali z fanatykami, trwają już od miesięcy. W media pełno jest przeciwników bezwzględnego karania przestępców, jednak większość mieszkańców tego kraju nie chce ich w ojczyźnie.

Ostatnio jeden z francuskich portali internetowych przybliżył sylwetki części bojowników. Zaskakujące, że póki co tylko jeden z mężczyzn wygląda na mieszkańca Europy z krwi i kości. W większości są to ludzie pochodzący z rodzin imigranckich, których członkowie bardzo podatni są na indoktrynację ze strony fanatyków religijnych. Z opisów udostępnionych przez francuskie media wynika, że również rodziny tych mężczyzn zamieszane są w działania terrorystyczne.

Każdy z nich przeszedł szkolenie w Syrii i ma na sumieniu co najmniej kilka lub kilkanaście istnień. Większość z nich była aktywna i jawnie wygłaszała swoje poglądy, zanim rozpoczęli prawdziwą krwawą walkę w obronie chorych ideałów. Jednak jak to bardzo często bywa, sygnały zostały zignorowane przez francuskie służby, co umożliwiło tym ludziom w miarę swobodne przemieszczanie się ze wschodu na zachód i na odwrót.

Jeden z mężczyzn, który oczekuje na decyzję sądu w sprawie działalności terrorystycznej, służył we francuskim wojsku. W 2009 roku jeszcze w trakcie misji w Iraku zdradził on swój własny naród i nawiązał kontakt z ISIS, by następnie służyć dżihadystom w roli rekrutera.

Materiałem dowodowym w większości tych spraw są głównie archiwa ISIS, które znaleziono po kapitulacji przestępców. Policja posługuje się również wiadomościami, nagraniami, a także treściami publikowanymi przez współpracujących ze zbrodniarzami Francuzów.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

1×6 =

Opinie użytkowników

Jarek 06.06.2019 Wykonać wyrok śmierci takimi samymi metodami jak oni mordowali bezbronnych ludzi. Szybkie zabicie ich nie ma sensu, muszą zdychać w meczarniach, tak żeby wiedzieli za co. To nie są ludzie