Wyciekł tajny dokument, który wskazuje na współudział Arabii Saudyjskiej w zamachach na Sri Lance!

MintPress News ujawniło, że wyciekła tajna notatka dyplomatyczna, z której wynika, że rząd Arabii Saudyjskiej wiedział o planowanych zamachach na Sri Lance. Co więcej, notatka sugeruje także współudział Arabii w atakach.

Dokument z datą 17 kwietnia 2019 (zaledwie kilka dni przed bombardowaniem) był zaadresowany do ambasadora Arabii Saudyjskiej na Sri Lance. Jego nadawcą był saudyjski minister spraw zagranicznych, który opatrzył notatkę etykietami "pilne" i "ściśle tajne".

MintPress News przetłumaczyło dokument z języka arabskiego. Możemy w nim zatem przeczytać:

"Jego Ekscelencja Ambasador Abdul Nasser bin Hussein al-Harethi

Należy natychmiast wykonać następujące czynności:

Po pierwsze: należy usunąć wszystkie dokumenty, dane komputerowe i najnowszą korespondencję z krajowymi i zagranicznymi członkami i grupami, a także wprowadzić godzinę policyjną dla personelu ambasady, chyba że [podróż] jest konieczna;

Po drugie: powinieneś poinformować wszystkich związanych z Królestwem Arabii Saudyjskiej - w tym doradców, sił bezpieczeństwa i wywiadu w ciągu najbliższych trzech dni, zwłaszcza w chrześcijański dzień wielkanocny - aby unikali obecności w miejscach publicznych i zatłoczonych, a szczególnie w kościołach;

Po trzecie: Powinieneś regularnie wysyłać pisemne wiadomości o władzach Sri Lanki i ich punktach widzenia do tego ministra.

Ibrahim bin Abdul Aziz al-Assaf

Minister spraw zagranicznych"

Notatka zawiera pieczęć oraz dwa znaki wodne, co według MintPress News ma świadczyć o tym, że dokument nie jest mistyfikacją. 

Teza o współudziale Saudyjczyków w zamachach, poparta jest niedawno odkrytymi powiązaniami przywódcy ataków, Zahrana Hashima, z Saudami. Policja Sri Lanki wydała oświadczenie: "ujawniono informację, że aresztowany podejrzany [Mohamed Aliyar] pozostawał w bliskim związku z… Zahranem i prowadził transakcje finansowe w jego imieniu, a także był "zaangażowany" w szkolenie zamachowców-samobójców odpowiedzialnych za masakry w Niedzielę Wielkanocną". 

Teoria związana jest także z przeświadczeniem, iż ISIS wspierane jest między innymi przez Arabię Saudyjską. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

4×4 =

Opinie użytkowników

Mahomet 17.05.2019 A podobno miał to być Iran i Katar.