Wielka Brytania znów w opałach! Tłumy nielegalnych imigrantów napierają na Kanał La Manche

Dlaczego imigranci za wszelką cenę chcą znaleźć się w Wielkiej Brytanii? Odpowiedź jest prosta. Dostrzegają większe szanse na uzyskanie azylu, bądź znalezienie pracy na czarno, niż w szarganej wewnętrznymi konfliktami Francji. Istotnym powodem są też świadczenia socjalne gwarantowane im w UK.

W obozie dla uchodźców we francuskim Calais - określanym często w mediach „dżunglą” - znajduje się prawie 3 tysiące imigrantów. Do tej pory na Wyspy próbowali się przedostawać na kilka sposobów,  m.in. ukrywając się w ciężarówkach, które przejeżdżały przez brytyjską granicę.

Po zaostrzeniu środków ostrożności, utrudniających im włamywanie się do wozów, wielu z nich wybiera bardziej niebezpieczne sposoby. Przeskakują płot obozu i przedostają się na przejeżdżające podwodnym kanałem pociągi. Na kanale La Manche coraz częściej widać również pontony i małe łódki, którymi imigranci próbują się przedostać na drugą stronę. Do tej pory aresztowano już 300 nielegalnych imigrantów, jednak jak podaje Newsweek, większość z nich została już wypuszczona. 

W brytyjskich mediach zawrzało. Ludzie okazują oburzenie brakiem reakcji ze strony francuskich władz, gdyż uważają, że strona francuska nie radzi sobie z problemami. Pojawiają się nawet groźby zamknięcia tras komunikacyjnych z Calais. W tym miejscu warto przypomnieć wypowiedź byłego premiera Wielkiej Brytanii, Davida Camerona, który w związku z trudną sytuacją nazwał imigrantów „chmarą przeprawiającą się przez morze”.

Kryzys imigracyjny coraz bardziej dotyka Francuzów i Brytyjczyków, a wręcz wymyka się spod kontroli. Słowa byłego premiera UK tylko potwierdzają fakt, iż wypaczanie pojęć takich jak tolerancja, czy mydlenie oczu poprawnością polityczną, może być katastrofalne w skutkach.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6-2 =

Opinie użytkowników

UK 02.01.2019 Wystarczy fala i po kłopocie..dokarmiamy ginące rekiny..
7 31.12.2018 Odpowiedz jest ptosta: Strzelac@