Wbijają kolce w głowy, ścinają mieczem i krzyżują. Nie oszczędzają nawet dzieci. Kolejne masowe egzekucje w Arabii Saudysjkiej

Aż 134 osoby zostały stracone w tym roku w Arabii Saudyjskiej - podał Dziennik Polska Times. Grozy dodaje fakt, że wśród nich znaleźli się nieletni.

Pomimo obietnicy saudyjskiego księcia, Mohammeda bin Salmana, liczba egzekucji nie tylko nie została ograniczona, ale nawet zwiększona. Wśród 134 skazańców znalazło się 58 cudzoziemców, z których "większość oskarżono o szerzenie szyickiego islamu". Pozostali zostali straceni za m.in. handel narkotykami czy "przestępstwa terrorystyczne". 

Kaci szczególnie upodobali sobie ścinanie mieczem, krzyżowanie, a nawet wbijanie kolców w głowy. 

Kilka miesięcy temu media rozpisywały się na temat losów Mujtaby al-Sweikata, który w 2012 roku został aresztowany, a następnie skazany na karę śmierci za udział w antyrządowym proteście. Chłopak miał wówczas zaledwie 17 lat i planował nowe życie w Stanach, gdzie miał studiować na jednej z uczelni wyższych. Schwytano go tuż przed odlotem. Arabia Saudyjska złamała tym samym międzynarodowe prawo, które zabrania skazywania na śmierć nieletnich osób.

Al-Sweikat został stracony w kwietniu tego roku.

(źródło)

 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7+5 =