W szkołach będą uczyć, że chłopcy też mogą mieć okres

Szkoły w brytyjskim Brighton będą nauczać dzieci, że chłopcy także mogą mieć okres. Zalecenia zatwierdziła Rada Miasta Brighton i Hove w Anglii, starając się w ten sposób „przezwyciężyć stres i stygmatyzację związaną z menstruacją”.

„Transseksualni chłopcy i mężczyźni oraz osoby nieokreślone seksualnie mogą mieć miesiączkę” - napisano w raporcie, dodając, że „menstruacja musi obejmować wszystkie płcie”. Zgodnie z zaleceniami, pojemniki na produkty związane z miesiączką będą umieszczane we wszystkich toaletach dla dzieci. Rada wezwała także do zapewnienia transseksualnym uczniom dodatkowego wsparcia ze strony pielęgniarki szkolnej. 

W oświadczeniu stwierdzono: „Zachęcając do skutecznego kształcenia w zakresie menstruacji i dojrzewania, mamy nadzieję zmniejszyć stygmatyzację i upewnić się, że żadne dziecko lub młoda osoba nie będzie się wstydzić, prosząc o produkty związane z miesiączką”.

Przypominamy, że w tym samym mieście niedawno opublikowano dokument „Trans Inclusion Schools Toolkit”, dotyczący tego, jak nauczyciele powinni rozmawiać z dziećmi w szkole o kwestiach transseksualnych. Omówiono m.in. przypadek, kiedy rodzice nie pozwalają synowi zmienić imienia na dziewczęce czy nosić sukienek. 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7×4 =

Opinie użytkowników

Adam 12.01.2019 Czytamy ze zrozumieniem :) Chodzi tutaj o inkluzję osób transseksualnych - nie każdy kto się urodził z macicą jest kobietą. Analogicznie nie każdy kto się urodził z penisem jest mężczyzną, czyli transseksualni mężczyźni miesiączkują a transseksualne kobiety nie i warto o tym uczyć.
Dawid 22.12.2018 Jak sie buraczków najedzą
Emil 22.12.2018 Jest to kompletnie idiotyczne, nie ma to żadnego sensu.... W sumie to dobrze ze Anglia z UE odchodzi, jeszcze UE by w Polsce kazało to zrobić[..]
Ironia 21.12.2018 Brawo Anglio! wkońcu coś dobrego się dzieje na świecie
anon 21.12.2018 problem rodzi się w momencie, kiedy zadamy sobie pytanie "kim jest kobieta?" Jakby nie patrzeć już taka płeć nie istnieje. Każdy może mieć miesiączke, każdy może mieć piersi, każdy może czuć się kobietą, każdy może zajść z ciążę. Wystarczy, że kobieta powie, że czuje się mężczyzną, a już nim jest, mężczyzna kobietą też może się stać tylko dlatego, ze tak się poczuł.
Marta 21.12.2018 Po prostu brak słów na to co dzieje się na świecie... Ręce i cycki opadają
KermitTheFrog 21.12.2018 Anonim (ten co pisał "Brawo Anglio") jesteś zwuczajnym idiotą. A kwestii, które poruszasz w normlanym świecie nikt nawet by nie dostrzegł. Problem polega na tym, że kretyni chcący nam udowodnic, że są inteligentniejsi od przeciętnego Kowalskiego wymyslają jakiś temat i później ogłaszaja się specjalista w dziedzinie którą wykreowali, a ponieważ oni ją wykreowali nikt inny nie moze się na niej znać. Nie ważne, że dziedzina ta z założenia jest debilna. Mało tego, tacy ludzie, żeby udowodnić swoje chore brednie posuną się do tego, że poświecą kilka, kilkanaście, kilkaset a może kilka tysięcy ludzi... Mam oczywiście na myśli eksterminację umysłową nie fizyczną. Dla takich odpadów jak te, które za wszelką cenę próbują dowieść, że ich chore wyobrażenie o świecie to norma powinno się tworzyć obozy zagłady i likwidować ich na potęge jako zagrożenie dla gatunku ludzkiego... Powinni znikać...Może nie w meczarniach za to szybko i skutecznie.
Lewagłupota 20.12.2018 To jest chory żart i niestety mało zabawny.
Anglia 20.12.2018 ,,Jeżeli jesteś imperium za młodu, gównem na starość nie zostaniesz"- Anglia przed przeczytaniem tego artykułu
Zbigniew 20.12.2018 ..."„menstruacja musi obejmować wszystkie płcie”... a głupota musi cechować wszystkich zlewaciałych polityków! To nie "edukacja" tylko ogłupianie dzieci, które trzeba uczyć szacunku dla natury i płci, a nie wywracać jej prawa kompletnie fałszując rzeczywistość. Widać rozum im wyciekł już do podpasek.
Antyanonim 20.12.2018 Anonim, czy Ciebie całkiem już pogięło!?!?!? :-(
Andrzej 20.12.2018 Czegoś tu nie rozumiem. Czy ominęło nas jakieś kilka tysięcy lat i teraz z męskich narządów rozrodczych będzie wpływać krew zamiast plemników?
anonim 20.12.2018 Nie "Brawo, Anglio!" tylko "Anglio ogarnij się!"
Łukasz 20.12.2018 Siostro, miotacz proszę
asda 20.12.2018 To fejk jakis
Andrzej 19.12.2018 To już nie wiem kim ja jestem...
aa 19.12.2018 patologia...
Anonim 19.12.2018 I bardzo dobrze. Trzeba edukować ludzi od najmłodszych lat, że transseksualizm i niebinarność są zupełnie normalne i takie osoby wcale nie są gorsze od reszty społeczeństwa. Brawo, Anglio!
Paweł 19.12.2018 świat idzie w bardzo złym kierunku :(
Darek 19.12.2018 Angoli całkiem już pogieło,
Helmut 19.12.2018 Puk puk, czy wszyscy tam w tym Brighton, aby zdrowi?