W pożarze polskiego sklepu zginęło 5 osób. Czy doszło do umyślnego podpalenia?

Sąd w Leicester uznał w piątek, 28 grudnia, trzech mężczyzn za winnych umyślnego spowodowania śmierci pięciu osób. Do pożaru doszło w budynku, w którym znajdował się polski sklep "Żabka".

33-letni właściciel budynku Aram Kurd oraz dwóch jego znajomych 32-letni Hawkar Hassan i 37-letni Arkan Ali nie przyznali się do winy - podało BBC. Śledczym udało się jednak ustalić, że mężczyźni podpalili w piwnicy sklepu aż 26 litrów benzyny. W wyniku pożaru zginęli lokatorzy zajmujący mieszkanie nad sklepem oraz 22-letnia pracownica "Żabki". Zdaniem sądu, kobieta "wiedziała zbyt dużo o spisku", dlatego budynek podpalono, kiedy znajdowała się w jego środku. 

Śledztwo wykazało, że podpalenie było umotywowane chęcią wyłudzenia odszkodowania od ubezpieczyciela. Wymiar kary zostanie ogłoszony 18 stycznia. Mężczyznom grozi dożywocie.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7+2 =

Opinie użytkowników

lodzermensch 29.12.2018 To był sklep z tzw.polską żywnością.Właścicielami byli własnie oskarżeni. Motywem było wyłudzenie odszkodowania za pożar. Pracownica to Rosjanka, konkubina jednego z oskarzonych. Sklep nie miał niczego wspólnego z polską społecznością pozą asortymentem towarowym.