W Polsce Matka Boża z tęczą, a w UK groźba więzienia i zakaz wjazdu do kraju za akcję "Allah to gej"

Po zeszłotygodniowym zatrzymaniu Elżbiety Podleśnej pojawiły się głosy, że w Polsce łamane są prawa człowieka. Jak wygląda "wolność sztuki" w innych krajach? 

W 2018 roku Kanadyjka Lauren Southern przeprowadziła w Luton (Wielka Brytania) eksperyment, który miał na celu zbadanie reakcji społeczeństwa na obrażanie uczuć religijnych muzułmanów. W tym celu zorganizowała akcję "Allah to gej". Reakcja była błyskawiczna - wyznawcy islamu domagali się zaprzestania "eksperymentu" i wezwali policję, która zagroziła jej aresztowaniem w związku z "zakłócaniem porządku publicznego". Southern niedługo później wyjechała z Wielkiej Brytanii. Kiedy chciała wrócić do kraju, okazało się to niemożliwe. Została zatrzymana w Calais, gdzie usłyszała, że zakazano jej wjazdu na terytorium Wielkiej Brytanii w oparciu o zapisy ustawy o terroryzmie. Jej działania miały bowiem być "zagrożenie dla podstawowych interesów społeczeństwa i polityki publicznej Zjednoczonego Królestwa".

Warto w tym miejscu dodać, że Kanadyjka zorganizowała akcję po tym, jak przeczytała artykuł insynuujący, że Jezus był gejem. Zszokował ją wówczas brak reakcji chrześcijan, więc postanowiła sprawdził jak zachowają się w podobnej sytuacji muzułmanie.  "Nie było żadnych protestów, przywódcy religijni nie potępili tego artykułu. Oczywiście nie było żadnej reakcji w stylu ataku na pismo Charlie Hebdo" - powiedziała, przypominając, że artykuł opatrzony był wizerunkiem Jezusa na tle tęczowej flagi.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

3×6 =

Opinie użytkowników

Mechanik 15.05.2019 Dariuszu, niestety mamy tutaj najpewniej do czynienia z uczniem szkoły podstawowej, który jeszcze mało wie. Bo jeśli jest to ktoś starszy, to mu bardzo współczuję.
Dariusz 14.05.2019 Antyreligia, jeżeli uważasz, że nauka obaliła istnienie Boga to nie masz pojęcia ani o Bogu, ani o nauce. Żal mi Ciebie nieuku
Antyreligia 14.05.2019 Jaki wniosek redakcjo? Pora zdjąć status tabu ze wszystkich „religii”, zdrowy byłoby mieć taka samą bekę z chrześcijaństwa jak i z islamu i judaizmu bez ryzyka więzienia za obrazę czego... wiary w duszki i naobiecywałem „raje”? Pora dorosnąć, ludzkość już dawno powinna porzucić wiarę w bajki obalone przez naukę. Jakby jeszcze biblia mówiła w ogóle o świętościach a nie była kroniką podbojów i ludobójstwa. Ale zeby o tym wiedzieć trzeba by ja przeczytać a nie być polskim katolikiem-Januszem co to zna swoją religie tylko z telewizji i od proboszcza który wymaglowal mu córkę xD