Umiarkowany islam: prawda czy kłamstwo? Prawnik nie ma wątpliwości

Turecki prezydent nie raz powtarzał, że umiarkowany islam nie istnieje. Jest tylko jeden islam. Określenie "umiarkowanego” islamu miało zostać stworzone na Zachodzie, po to by osłabić tą religię - podkreśla. 


Daniel Akbari, były irański prawnik szariacki, który przeszedł na chrześcijaństwo wydał książkę "Honor Killing: A Professional’s Guide to Sexual Relations and Ghayra Violence from the Islamic Sources”. Autor próbuje uświadomić czytelnikom, że natura islamu oraz judeo-chrześcijaństwa jest sprzeczna, wyjaśnia przemoc wobec kobiet wynikającą z szariatu, a także włącza w to tzw. zabójstwa honorowe.

Akbari w wywiadzie dla portalu TheBlaze powiedział: „Ci ludzie (umiarkowani) oszukują Amerykanów, aby ci nie sprzeciwiali się postępom islamu”.

Islam to Islam
Akbari mówi dalej: "To, co powiedział kiedyś prezydent Turcji - Erdogan, pasuje tutaj jak ulał, ponieważ islam to islam. Nie ma czegoś takiego jak radykalny islamski ekstremizm”.

Kim zatem są "umiarkowani" islamiści? To ludzie, których możemy spotkać np. w Bractwie Muzułmańskim. Walczą w imię islamu, przedstawiając go jako religię pokojową, tak aby inni nie sprzeciwili się prowadzonej islamizacji.

Czy takie Bractwo jest kręgosłupem dżihadu? Często rekrutują dla ISIS, finansują dżihad. Akbari dodaje, że w jego oczach tacy właśnie "umiarkowani" nie różnią się ani od ISIS ani od dżihadystów.

Zgadzacie się z jego opinią?

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

4×3 =

Opinie użytkowników

KOPUTER 13.01.2019 Islam czym jest? Wystarczy poczytać Koran. Samo zło dla innowiercy.