Mowa nienawiści? Drag Queen na wyborach Mister Gay 2019 poderżnęła gardło kukle abpa Jędrzejewskiego!

W ubiegłą sobotę w Poznaniu miały miejsce wybory Mister Gay 2019. W pewnym momencie na scenie doszło do poderżnięcia gardła kukle, przypominającej abpa Jędraszewskiego. W mediach zawrzało.

Do zdarzenia doszło w poznańskim klubie Punto. Na opublikowanych w sieci zdjęciach widać, jak Drag Queen Mariolkaa Rebell podcinał gardło dmuchanej lalce, do której przyklejony był wizerunek biskupa Jędraszewskiego. Kontrowersyjne "show" nie spodobało się wielu Internautom, którzy zwracali również uwagę na to, że gala finałowa odbyła się w lokalu, promującym siebie jako "miejsce wolne od nienawiści".

Jak do całej sytuacji odnieśli się organizatorzy wydarzenia? Na ich stronie na Facebooku pojawiło się oświadczenie:
"W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z Drag Queen podczas naszego wydarzenia. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach występu. Nie akceptujemy tego typu występów" - napisano. 

Klub Punto nie widzi jednak w zdarzeniu nic złego. "To było show jednego z artystów. Cenzura już dawno się skończyła, więc nie cenzurujemy występów, tym samym nie jesteśmy w stanie przewidzieć co dany artysta zaprezentuje. Ten występ spotkał się z zadowoleniem ze strony publiczności [...]. Jest akcja, to jest reakcja. Geje i lesbijki nie mogą milczeć i iść jak stado baranów na rzeź" - powiedział menedżer klubu w rozmowie z Głosem Wielkopolskim. 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu poinformował, że "poznańska prokuratura z urzędu zajmie się sprawą występu z "kukłą" abpa Marka Jędraszewskiego".

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9+3 =

Opinie użytkowników

tomek345678 23.08.2019 Wam już kompletnie odbiło???? Jakie "poderżnęła" ?? Przecież to chłop był! Zniewieściały pajac, ale nadal chłop.
ggg 16.08.2019 Jednak idiotów nie brakuje, żądają poszanowania własnej godności,a niczym nie ustępują innym