"Ubogacanie kulturowe" według imigranta z Nigerii. Dokonał szkód na ponad 50 tys. euro! [VIDEO]

19-letni imigrant pochodzący z Nigerii zniszczył kilka samochodów należących do pracowników schroniska dla uchodźców w Donauwörth. Wszystko nagrały kamery - policja potwierdziła już autentyczność nagrania. Mężczyzna walił grubym kawałkiem drewna po szybach aut, a nawet skakał po ich maskach - robił wszystko, aby jak najbardziej uszkodzić wozy. W efekcie uszkodził 12 pojazdów, a szkody oszacowano na 50 tys. euro.

Do zdarzenia doszło w środę w godzinach porannych. 19-latek prawdopodobnie wspiął się na ogrodzenie, dzięki czemu ominął kontrole. Świadkowie relacjonowali, że imigrant sprawiał wrażenie spokojnego, nie był to ich zdaniem akt furii. Mimo wszystko, żaden pracownik nie odważył się wyjść z biura i przerwać ten akt. Imigrant nie przebywa w ośrodku, który zaatakował, lecz w oddziale w okręgu Augsburg. W trakcie aresztowania miał podawać niezrozumiałe, niespójne informacje, dlatego podjęto decyzję o przyjęciu go do szpitala w celu przeprowadzenia badań lekarskich.

Sybille Jakob, kierowniczka obiektu, powiedziała, że jej zdaniem było to "desperackie działanie" spowodowane niemożnością powrotu 19-latka do ojczyzny. Imigrant miał chcieć powrócić do Nigerii, jednak zabroniono mu tego, co miało w nim wywołać złość. 

W schronisku dla uchodźców przebywa około 750 osób, głównie z Turcji i Nigerii. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6-3 =

Opinie użytkowników

Karol 13.07.2019 W normalnym kraju by to sastrzelili A nie nagrywał ewentualnie przeorali adidasami :D