TVP zachęca do spędzenia świąt z imigrantami. Zobaczcie kontrowersyjną reklamę [VIDEO]

Telewizja Polska rozpoczęła niedawno kampanię reklamową promującą akcję „Wigilia bez granic”, której celem jest przekonanie Polaków do przyjmowania cudzoziemców do stołów wigilijnych. Mamy się z nimi integrować i przygotować na "nowy model funkcjonowania państwa”.

Widzowie telewizji publicznej od pewnego czasu mogą oglądać spot, w którym polska rodzina zaprasza imigrantów do wigilijnej wieczerzy, dzieląc się z nimi rodzinną atmosferą i świątecznym nastrojem. W spocie pada m.in stwierdzenie, że do Polski sprowadza się coraz więcej obcokrajowców i studentów z zagranicy, dlatego warto zaprosić ich do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia.

Reklamy przygotował Instytut Myśli Schumana, który zachęca do wchodzenia na stronę internetową, za pomocą której można zaprosić cudzoziemców na wigilię. W emitowanym w TVP Info programie "Wstaje Dzień” jeden z organizatorów "Wigilii bez Granic” przyznał, że celem Instytutu jest "stworzenie nowego modelu funkcjonowania wielu narodów w danym państwie”. 

Fragment programu "Wstaje dzień" oraz spot reklamowy:

Czy zaprosiłbyś obcokrajowca do stołu wigilijnego?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 693

Tak - 10%

Nie - 90%

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5×7 =

Opinie użytkowników

Maria 27.12.2018 Ciekawe ilu imigrantów zaprosi pan?
Aleksandra 26.12.2018 Ankieta jest źle sformułowana. Obcokrajowiec nie musi oznaczać innowiercy. Bo na kiego zapraszać na wigilię kogoś kto jej nie obchodzi bo wierzy w kogoś innego.
Michalina 25.12.2018 Chrześcijanin dla islamisty jest godny potępienia. Po co te cyrki? Nie dla islamizacji. NIE!
Patryk 23.12.2018 Pytanie o obcokrajowców zbyt ogólne. Slowaka, Włocha, Chorwata czy innego europejczyka tak. Algierczyka, Czeczenca czy Irakijczyka nie wpuścił bym do domu.
Jozef 23.12.2018 Czemu ich Duda do belwederu nie zaprasza na święta i nie spędza ich z nimi.
Żubr 23.12.2018 Jak popieram stop islamizacji Europy tak strach przed obcokrwjowcem przy wigilijnym stole potępiam. Najlepszy moment by pokazać kwintesencje chrześcijaństwa, naszej kultury i tradycji. Strach przed obcokrajkwcem (pewnie w domyśle islamistą) przy wspólnym stole to zwykle wypaczenie wszystkich wartości, których starcie się bronić.
Cozmo 23.12.2018 Ankieta nie ma sensu! Dla mnie obcokrajowiec =/= obcokrajowcowi. Ukraińca bym zaprosił, Europejczyka też, CIAPAKA NIE!.
Alex 22.12.2018 Pytanie sodażu jest źle skonstruowane. Powinno być- Czy zaprosiłbyś uchodźcę do stołu wigilijnego? Bo ja mam akurat paru obcokrajowców- ziomków, z którymi jadłem wigilię. Uprzedzając pytania- Islandzczyk i Filipińczyk.
2x5 22.12.2018 Czy pytanie sondy "... zaprosiłbyś OBCOKRAJOWCA ..." i temat programu TV - "... zaproś ZAGRANICZNEGO STUDENTA..." to naprawdę TOŻSAME rzeczy?
q 22.12.2018 Ciekawe ilu sami zaprosili
marcin 22.12.2018 juz sa getta w polsce , polacy boja sie wyjsc na ulice bo cyganie ich terroryzuja a wy bredzicie
marcin 22.12.2018 ale kurła bredzicie , propaganda jak za goebelsa tylko wam nie wychodzi
marcin 22.12.2018 tylko polacy ewentualnie polacy sybiracy
marcin 22.12.2018 moge zaprosic sasiada na wodke a nie ukrainca muzulmana , polska dla polakow ,
Zbigniew 21.12.2018 Po co zapraszać skoro Oni nie obchodzą takiego święta. Dla np. Muzułmanów to obraza proroka Mahometa. Twierdzą że jesteśmy niewolnikami i Oni nas wyzwolą by żyć dla Allaha milosiernego i jedynego Boga na ziemi. Przyszli by głowę uciąć niewiernemu.