Burza w USA! Kto naprawdę stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju?

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump zakwestionował wystąpienie Dana Coatsa, który jest dyrektorem Wywiadu Narodowego.

Coats, wraz z dyrektorami innych amerykańskich służb wywiadowczych na wystąpieniu przedstawił senackiej komisji wywiadu sprawozdanie dotyczące globalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa kraju.

Trump bez problemu podważa kompetencje amerykańskich służb wywiadowczych: „[...] Oni się mylą! Kiedy zostałem prezydentem, Iran robił problemy na całym Bliskim Wschodzie i dalej. [...] Uważajcie na Iran. Może Wywiad powinien wrócić do szkoły!”.

Krytyka prezydenta nawiązuje do raportu, w którym wywiad uważa, że Iran nie podejmuje działań, aby zbudować bombę atomową, ale za to Korea Północna może nie do końca zrezygnować z broni jądrowej.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku amerykański prezydent wypowiedział Iranowi wojnę nuklearną, która mogła zagrozić programowi jądrowemu Teheranu.

To nie pierwszy raz, kiedy Donald Trump podważa kompetencje amerykańskich służb wywiadowczych... Rok temu w lipcu, po spotkaniu z Wladimirem Putinem, publicznie zakwestionował raporty, które wskazywały, że w Rosji może dochodzić do prób wpływania na przebieg wyborów prezydenckich. Trump powiedział wtedy, że wierzy Putinowi, że do takich prób nie dochodziło.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5×7 =