Tolerancja bez granic w szkole podstawowej. Chłopcy będą mogli nosić spódniczki, a z toalet znikną oznaczenia

W jednej ze szkół podstawowych postanowiono wprowadzić wspólne toalety dla chłopców i dziewczynek. Dodatkowo władze placówki wyraziły zgodę na to, aby chłopcy mogli nosić ubrania dla dziewczynek.

Ta postępowa szkoła to St. Brigid’s National School w irlandzkim Wicklow. Władze szkoły wydały powyższe decyzje, żeby poprzeć uczniów, którzy chcieli uczęszczać do szkoły w ubraniach „neutralnych płciowo”.

W rozmowie z The Irish Times, dyrektorka szkoły Maire Costello tłumaczy to następująco: „Jeśli to oznacza, że dziewczynki będą nosić spodnie, a chłopcy spódnice to niech tak będzie. Najważniejsze jest, żeby dzieciom było wygodnie i by były zadowolone z tego jak się ubierają”. Od września dziewczęta będą mogły zatem zakładać szare spodnie, a chłopcy będą mogli nosić spódnicę w kratę, jeśli taka będzie ich wola. 

Poza tym, dzieci będą miały możliwość korzystania ze wspólnych toalet.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9-2 =

Opinie użytkowników

Stanisław 07.07.2019 To jest chore.
Bulizm do potegi n 07.07.2019 Break slow !!! D
zzzz 06.07.2019 znaczy - kilt ? No cudowne, postepowe, nowoczesne, nowatorskie wręcz :-))) To tak , jakby w Polsce trzeba było uzyskac specjalne zezwolenie na założenie do szkoły np. portek z parzenicą lub łowickiego pasiaka . Coć , co jest oczywiste i naturalne ( czyli strój ludowy) podnosi się do rangi feminazistowskiego , lewackiego postępactwa . Żal po prostu, jak bardzo zryty baniak trzeba mieć , żeby do wszystkiego dorabiać ideologię ...