Szwedzki chłopak został pobity i upokorzony przez "uchodźców". Dziewczyna śmiała się i nagrywała

Na nagraniu, które błyskawicznie obiegło sieć, widzimy jak szwedzki chłopak jest bity przez starszych od niego imigrantów. Zdarzenie miało miejsce w Kil w Värmland. 

Imigranci w biały dzień, tuż przy przystanku autobusowym kopali, podduszali i upokarzali Szweda. W kierunku chłopaka padały też rasistowskie hasła...

Jak poinformował portal Expressen, napastnicy przybyli do Szwecji w 2016 r. i na razie są bezkarni. Zgodnie z relacją brata osoby, która nagrywała filmik, wszystko miało wyglądać inaczej, niż jest to pokazane na nagraniu. Imigranci mieli się jedynie bronić przed obrażającym ich Szwedem, który rzekomo wykrzykiwał w ich kierunku takie hasła, jak "pi**rzeni imigranci". Podkreśla także, że w Kil jest rasizm, ale skierowany właśnie w imigrantów. 

Zmaltretowany chłopak ma jednak inną wersję wydarzeń. W rozmowie z Expressen całkowicie zaprzeczył, że sprowokował napastników. "Najpierw siedziałem tam z moimi przyjaciółmi, a potem przyszedł pierwszy napastnik i zapytał: Na co patrzysz? Powiedział, że jeśli znowu mnie zobaczy, to zniszczy moją twarz. Potem poszliśmy do innego miejsca, ale jego przyjaciel dowiedział się, gdzie jesteśmy. Przyszli oboje, a wraz z nimi dziewczyna. To wszystko filmowała dziewczyna". 16-latek opisał także moment ataku: "uderzył mnie prostym ruchem, potem kopnął mnie w głowę dwanaście razy". 

Początkowo Szwed nie odczuwał bólu, jednak po 10 minutach bardzo źle się poczuł. Zaczął się trząść i przestał widzieć na jedno oko, konieczne było zatem wezwanie karetki. Ojciec chłopaka przyznał, że nastoletni imigranci byli agresywni także wobec niego. "Przyjechałem tam na krótko przed przybyciem karetki. Imigrancka młodzież stała się groźna, zdjęli skórzane pasy i zaczęli nimi machać. Było kilku rodziców, którzy to widzieli". 

Mimo że nagranie wzburzyło opinią publiczną, to regularnie jest usuwane z Internetu...

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5×1 =

Opinie użytkowników

123 11.07.2019 Usuwaja niewygodna prawde. Szwedzi nie cha widziec ani slyszec ani wiedziec bo ich piekny lewacki swiat moglby sie rozsypac...
Daw8d 08.07.2019 W swoim kraju być traktowanym jak pies.Wyciagnął bym pałe i wymierzyl samosąd
Waszek 09.05.2019 Każdy normalny człowiek gdy go ktoś kopie w głowę to stara się jak najwięcej tę głowę osłaniać. jeżeli ten chłopak liczył kopnięcia zamiast osłaniać głowę to ja mu nie wierzę.
robin 09.05.2019 Szwecja wzbudza moją pogardę.
ggg 09.05.2019 Szszsz...nie wolno nic mówić,bo negacja to rasizm i FB da bana na 30 dni
Marcin 09.05.2019 Szwecjo upadłaś bardzo nisko.
Szwedzki imigrant 09.05.2019 Słabe ubogacenie