Szokujące słowa byłego ministra. "Ograniczenie liczby urodzin pozwoliłoby lepiej przyjąć migrantów"

Były minister ds. zagospodarowania terytorium i ochrony środowiska Francji stwierdził niedawno, iż ograniczenie urodzeń rdzennych mieszkańców tego kraju, byłoby lepsze dla uchodźców, którzy tłumnie napierają do Europy. Człowiek ten zobojętniały na losy swoich rodaków, doradza im, aby dobrowolnie dali się zastąpić inną cywilizacją.

Kontrowersyjna wypowiedź Yves’a Cocheta pojawiła się na łamach jednego ze sławnych francuskich tygodników ("Le Nouvel Observateur"). Minister opowiada się za lepszym, w jego odczuciu, sposobie na jeszcze bardziej gościnne przyjęcie uchodźców. Były polityk zachęca nie tylko rodowitych Francuzów, ale i wszystkich mieszkańców państw wysokorozwiniętych, do zaprzestania rozmnażania. Mężczyzna dodaje, iż gdyby społeczeństwo zgodziło się na takie działanie, zostawiając to przybyszom "świat byłby szczęśliwszy”. Swój tok rozumowania Cochet argumentuje, tym, że państwa o wyższym stopniu rozwoju stylem życia prezentowanym przez siebie wyniszczają naszą planetę.

Wypowiedź byłego francuskiego polityka niejednej osobie zmroziła krew w żyłach. Powoływanie się Cocheta na argumenty z zakresu ekologii, po raz kolejny ukazuje, jak bardzo szkodliwa może być skrajna poprawność polityczna. 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5-4 =

Opinie użytkowników

Damian 11.01.2019 Ten kraj juz dawno zszedł nna psy ,nie m się co dziwić takim wypowiedziom , degeneracja francuskich elit sięgnęła dna , kraj pozbawiony wartości i moralności , pcha się ku samo zagladzie
Sławek 11.01.2019 To ten typ powinien mieć zakaz rozmnażania się
ggg 10.01.2019 O ludzie skąd się biorą tacy idioci w rzadach
Przemek 07.01.2019 Tu nie chodzi o jakąkolwiek poprawność polityczną tylko o skrajne przytępienie psychiczne.