O tym mówi dziś cała Polska! W poznańskiej kawiarni drag queen czytała dzieciom. "Nie chciałem tutaj przychodzić, ale mama mnie zmusiła" - powiedziało dziecko

LGBT nadal próbuje przekonać do siebie najmłodszych. „Drag queen czyta dzieciom” to impreza, która odbyła się w jednej z poznańskich kawiarni. Przebrany za kobietę mężczyzna czytał dzieciom bajkę o „dziwnym chłopcu". Wszystko to, aby uczcić obchody święta społeczności LGBTQ+, czyli Poznań Pride Week.

Wydarzenie to odbyło się w ramach Dnia Dumy LGBTQ+. Umalowany i przebrany za kobietę mężczyzna, występujący pod pseudonimem „Lola”, podczas spotkania zabawiał dzieci historią „Nietypowego Adasia” autorstwa Toma Percivala. Książeczka ta mówi o przygodach chłopca, który zawsze czuł się inny od wszystkich, aż urosły mu skrzydła, których zaczął się wstydzić.

Niezależnie od wydźwięki, jaki niosła za sobą bajka, dzieci wyglądały na nieco skonsternowane i zmieszane całą sytuacją. Na twarzach niektórych z nich malował się grymas strachu i dezorientacji.

Prowadzący spotkanie powiedział przedstawicielom mediów, że "ta historia uczy nas akceptacji inności. Każdy z nas jest nietypowy i nie ma w tym nic złego”. Ze spotkania wyproszono jednak stacje telewizyjne, uniemożliwiając nagranie wydarzenia.

Cała sprawa wyszła na jaw za sprawą artykułu zamieszczonego na łamach „Głosu Wielkopolskiego”. Dziennikarze zamieścili tam zdjęcia, na których widać jak drag queen przybliża lekturę kilkuletnim dzieciom. Pracownicy redakcji obecni na spotkaniu poprosili o wywiad jednego z maluchów, który uczestniczył w tym niecodziennym wydarzeniu.

Dziecko odniosło się bezpośrednio do drag queen „Loli” następującymi słowami:
„- Wygląda pani strasznie. Mogłaby pani grać główną rolę w horrorze – śmiało wypowiada malec.
– Nie lubisz bajek, Leonie? – pyta Lola.
– Nie chciałem tutaj przychodzić, ale mama mnie zmusiła –  szczerze odpowiedział kilkuletni Leon”.

"Nie widzę nic kontrowersyjnego w tego rodzaju spotkaniach. Regularnie odwiedzamy bibliotekę. Dużo czytamy dzieciom. Starszy syn lub bajki" - powiedziała matka dwóch synów. 

(źródło)

 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

4+8 =

Opinie użytkowników

Irena 07.07.2019 XXI wiek,a w Polsce wciąż XV.