Szok! Islamscy urzędnicy przebiorą się za kelnerów i będą łapać muzułmanów nieprzestrzegających postu

Daily Mail poinformowało, że malezyjscy urzędnicy przebiorą się za kelnerów - będą łapać muzułmanów, którzy nie poszczą podczas Ramadanu.  

Malezyjscy urzędnicy przebierają się za kelnerów i kucharzy, aby złapać muzułmanów, którzy nie poszczą w czasie Ramadanu. Zespół liczący 32 osoby ma monitorować 185 punktów sprzedaży w południowym stanie Johor. Dwóch z nich ma pracować jako kucharze, gdyż są "dobrzy w przygotowywaniu popularnych potraw, takich jak pikantny smażony makaron" - podało New Straits Times.

"Mamy specjalnie wyselekcjonowanych funkcjonariuszy organów ścigania, którzy mają ciemną skórę. Brzmią przekonująco, gdy mówią językiem indonezyjskim i pakistańskim tak, aby klienci wierzyli, że są naprawdę zatrudnieni do gotowania i serwowania posiłków oraz przyjmowania zamówień z menu" - powiedziała Masni Wakiman, prezes rady miejskiej Segamat. Urzędnicy mają potajemnie robić zdjęcia, które w celu podjęcia dalszych działań będą przekazywane do lokalnego departamentu spraw religijnych.

Muzułmanie, którzy w Johor nie przestrzegają postu mogą być ukarani karą do 6 miesięcy pozbawienia wolności lub grzywną (1000 ringgitów, czyli około 917 zł).

W mediach błyskawicznie pojawiły się krytyczne głosy, które określiły plan "haniebnym". "Zdecydowanie żądamy, aby wszystkie strony zaprzestały tego haniebnego aktu szpiegostwa". 

Malezja uchodzi za kraj, w którym obowiązuje tolerancyjna forma islamu, jednak w ostatnich latach postawy konserwatywne zyskują na popularności. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

8-1 =

Opinie użytkowników

allah_ssie 25.05.2019 Haha i co będą się wysadzać razem za karę?
ggg 25.05.2019 Choćby niektórzy z nich , starali się żyć jak normalni nie zniewoleni religią , to i tak im na to nie pozwolą ci radykalni