Szczyt hipokryzji? Kiedy w Polsce IKEA zwalnia chrześcijanina, w tym samym czasie arabska IKEA dyskryminuje kobiety

Szwedzka sieć handlowa IKEA znana jest chyba każdemu. Ostatnio firma pojawiała się w mediach niezwykle często, niestety nie z powodu wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach. W mediach rozgorzała dyskusja, ponieważ jeden z jej pracowników został pozbawiony zajęcia za cytowanie Biblii.

Miesiąc Dumy LGBT w IKEA…
Wszystko zaczęło się od tego, iż właściciele sieci postanowili wprowadzić do swojego asortymentu specjalną linię tęczowych toreb na zakupy. Działanie to miało na celu włączenie szwedzkiej sieci sklepów do obchodów Miesiąca Dumy LGBT. Propagowanie odmienności za niezgodne ze swoją wiarą uznał jeden z pracowników, za co zapłacił etatem.

Odważny wpis i jego konsekwencje…
Tomasz od niedawna pracował w jednym ze sklepów krakowskiego oddziału firmy. Zajmował się sprzedażą mebli kuchennych. W związku z popieraną przez właścicieli firmy polityką LGBT on oraz jego koledzy z pracy zmuszani byli przez zarząd sklepu do brania udziału w akcji promującej ludzi o innej niż heteroseksualna orientacji. Argumentując swój sprzeciw, Tomasz postanowił oprzeć się na swojej wierze, która nie pozwala mu popierać podobnych akcji.

Były już pracownik lidera branży wnętrzarskiej powołał się nawet na konkretne cytaty ze Starego i Nowego Testamentu, w których jasno potępia się zachowania homoseksualne. Kampanie prowadzoną przez jego pracodawców mężczyzna skomentował na stronie IKEA. Jego słowa spotkały się ze sporym poparciem współpracowników, ale niestety cała akcja nie skończyła się dla broniącego swoich przekonań Tomasza szczęśliwie. Kilka dni po zamieszczeniu w sieci wpisu, bohater artykułu został wydalony z pracy. Decyzję o rozwiązaniu umowy podjęto na podstawie wewnętrznego regulaminu.

Oświadczenie władz firmy brzmiało następująco:

"W ocenie Pracodawcy umieszczony przez Pana komentarz oraz Pana nastawienie i postawa naruszają zasady współżycia społecznego, oraz stanowią przejaw braku szacunku, oraz poszanowania odmienności osób o innej orientacji seksualnej".

Mężczyznę przed sądem reprezentuje Instytut Kultury Prawnej "Ordo Iuris". Jej członkowie w imieniu Pana Tomasza postanowili złożyć pozew sądowy przeciwko IKEA. Sprawa znalazła się już w Sądzie Rejonowym dla Nowej Huty w Krakowie.

IKEA przeczy sama sobie…
W tym samym czasie kiedy polska IKEA walczy z "nietolerancją" swoich pracowników i dyskryminacją ze względów płciowych, czy religijnych jej Blisko Wschodnia siostra usuwa ze swoich katalogów zdjęcia kobiet. Mieszkańcy Arabii Saudyjskiej nie zobaczą na stronie gazetki z ofertą ani jednej przedstawicielki płci pięknej. Brak damskich wizerunków podyktowany jest panującym w Arabii Saudyjskiej prawem zakazującym pokazywania kobiet z odsłoniętą skórą. Sprawę bardzo szybko zauważyli internauci, którzy na różnorakich forach zaczęli porównywać zdjęcia z katalogów.

Skandal za skandalem…
W ramach solidarności z Panem Tomaszem, jeden z pracowników postanowił odejść z pracy. "Skoro IKEA propaguje równość i różnorodność wobec ludzi, to dlaczego miała miejsce taka sytuacja, gdzie katolik wyraża swoje zdanie i jest za to wyrzucany z pracy?" - powiedział. 

IKEA wywołała ostatnio istną medialną burzę. Konsumenci komentujący sprawę dostrzegają rażącą niekonsekwencję w polityce firmy. Ciekawe, dokąd ten czarny PR zaprowadzi szwedzkiego giganta. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7+6 =

Opinie użytkowników

bolo łącznik 13.07.2019 Kornel amebo, nie wysilaj się ze swoją mądrością z facebooka ok? siadaj pała
Kornel 01.07.2019 Nawoływał do nienawiści, nieważne gdzie to było pierwotnie spisane. Zwolnienie jak najbardziej uzasadnione.
10lew 01.07.2019 Do upadłości
123 01.07.2019 Wydalenie z pracy bylo bezprawne poniewaz to nie bylo zdanie pana Tomasza tylko slowo objawione w Ksiedze. Pan Tomasz jedynie je przytoczyl i zaznaczyl ze sie z nim zgadza.
Janusz 01.07.2019 Należy tak poprowadzic postępowanie przed sądem aby tej firmie odechciało się raz na zawsze zmuszania pracowników do czegoś co w Polsce uznawane jest conajmniej za niemoralne.
Ala 01.07.2019 Trzyma kciuki