Świat stanął na głowie! Obcokrajowiec pozywa Ministerstwo Obrony, bo zmarzł w trakcie ćwiczeń

36-letni Michael Asiamah, złożył niedawno pozew sądowy przeciwko Ministerstwu Obrony Wielkiej Brytanii. Pochodzący z Ghany mężczyzna żąda od państwa zadośćuczynienia za to, że zmarzł podczas manewrów na poligonie. Jak uważa, dowódcy armii nie wzięli pod uwagę jego pochodzenia i tego, że nie był on przyzwyczajony do tak niskich temperatur. 

150 tys. funtów to kwota, która według 36-latka wyrównać ma szkody, doznane podczas ćwiczeń wojskowych zorganizowanych w marcu 2016 roku, w Leicestershire. „Poszkodowany” Michael Asimah twierdzi, że armia powinna traktować w specjalny sposób osoby urodzone w Afryce oraz na Karaibach, ponieważ są one 30-krotnie bardziej narażone na odniesienie obrażeń z powodu zimna, niż ich koledzy z armii. Na skutek wyziębienia organizmu na poligonie w 2016 roku, były żołnierz podobno zmaga się z bólem i drętwieniem kończyn.

Urodzony w Ghanie mężczyzna twierdzi, iż nie został odpowiednio wcześnie ostrzeżony o temperaturze oraz warunkach, które panują na brytyjskim poligonie. Cały proces wydaje się groteskowy, mężczyzna musiał przecież zdawać sobie sprawę, że znajduje się na kontynencie, na którym klimat jest surowszy. W przeliczeniu na złotówki odszkodowanie miałoby wynieść ok. 750 tys. złotych.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

4×5 =