Służby udaremniły planowany atak terrorystyczny na terenie Holandii

Dzięki współpracy holenderskiemu i niemieckiemu wymiarowi sprawiedliwości udało się zatrzymać łącznie 6 osób, które według organów ściągania miały związek lub czynnie uczestniczyły w planowaniu ataku terrorystycznego na terenie Holandii.


Holenderska policja aresztowała 5 osób podejrzanych o udział w przygotowaniach do ataku terrorystycznego w Holandii. Do zatrzymanych udało się dotrzeć po intensywnych przeszukiwaniach wielu lokalizacji, na terenie całego Rotterdamu. Kolejny z podejrzanych, 26-letni Syryjczyk, został schwytany w Moguncji, w zachodnich Niemczech. On również brał udział w planowaniu tego samego aktu agresji - podaje niemiecki wymiar sprawiedliwości.

Niedługo zapadnie decyzja w sprawie ekstradycji młodego Syryjczyka do Holandii, zgodnie z wnioskiem tamtejszych władz. Śledztwo w sprawie całej szóstki będzie miało za zadanie oszacowanie skali przygotowywanych przez terrorystów działań i ich domniemanych skutków. Na podstawie właśnie tych wniosków aresztowani zostaną postawieni przed sąd i skazani.

Jak donosi portal infosecurity24.pl, w 2016 roku w Europie zatrzymano aż 975 osób związanych z planowaniem działań terrorystycznych. Nawet tak duża liczba aresztowanych nie powstrzymała dalszej eskalacji cierpienia i kolejnych zamachów, których doświadczyła Europa w kolejnych 2 latach. Ujęcie przestępców, które miało miejsce w ostatnich dniach, to z pewnością sukces. Sukces, będący kroplą w skali zagrożenia, w jakim nadal znajduje się Stary Kontynent.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9-2 =