Skandal! Polska oskarżana o zbrodnie wojenne! "Setki tysięcy Polaków wspierało nazistowską maszynę śmierci"

W niedzielę, 27-go stycznia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu. W tym roku minęły 74 lata od wyzwolenia obozu Auschwitz.


Raphael Ahren, korespondent izraelskiego portalu "The Times of Israel" w swoim artykule wyraził negatywną opinię na temat tego, jak przebiegły obchody.

Zarzucił polskim władzom, że "całkowicie zignorowały współudział Polaków, którzy aktywnie uczestniczyli w zbrodniach przeciwko Żydom podczas II wojny światowej".

Co więcej, oburzyło go również to, że władze podkreśliły, jak w trakcie niemieckiej okupacji cierpieli nasi rodacy oraz to, jak Polacy próbowali ratować Żydów. Ahren w swoim artykule wspomniał o tym, że według historyków, "od dziesiątków tysięcy do setek tysięcy [Polaków] wspierało nazistowską maszynę śmierci".


W artykule przytoczone są różne wypowiedzi polskich polityków, w tym premiera, a także ambasadora Polski w Izraelu. W wypowiedzi ambasadora, Marka Magierowskiego korespondent doszukał się sugestii, jakoby "tylko Niemcy byli zaangażowani w zabijanie Żydów". 

Nie tylko Ahren zarzuca Polakom zbrodnie.

Havi Dreifuss, historyk oraz prezes Instytutu Historii Żydów Polskich i Stosunków Polsko-Izraelskich z Tel Awiwu uważa, że Holocaust był "polskim projektem ratunkowym". Dreifuss oskarża Polaków o to, że wydawali oni Żydów Niemcom bądź ich mordowali.

Skąd takie negatywne opinie? To nie pierwszy raz, kiedy Polska oskarżana jest o zbrodnie wojenne...

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

3×3 =

Opinie użytkowników

Michał 04.02.2019 O co tu chodzi.....
El.B. 01.02.2019 Zastanówcie się też , jakim prawem roszczenia amerykańskich terrorystów syjonistycznych, ukrywane przez narodem polskim, mają być wypłacane, przez jedyny naród ratujących Żydów w czasie drugiej wojny światowej ?
andrzej 01.02.2019 gdzie jest Polski rzad SKANDAL DO POTEGI NNN
Thorn 01.02.2019 Ilu Żydów mordowało Polaków, zanim jeszcze powstały niemieckie obozy śmierci?
Pulpet 01.02.2019 A ILU ŻYDÓW POMAGAŁO W MORDOWANIU ŻYDÓW?!
Rafal 01.02.2019 Za takie brednie powinien stanac przed sadem. Za 50lat historia beszie tak zaklamana, ze wyjdzie na jaw ze to Polska zaatakowala Berlin i Moskwe we wrzesniu 39roku..