Skandal! Kluczowa postać ruchu LGBT oskarżona o pedofilię. Chciał się umówić z 14-latkiem i "nauczyć go wszystkiego"

"Svenska Dagbladet" (SvD) podała, że szwedzka policja założyła fikcyjne konto w mediach społecznościowych, aby odkryć sposób, w jaki pedofile korzystają z forów internetowych. Wielu starszych mężczyzn skontaktowało się z 14-letnim chłopcem, proponując mu nielegalne czyny. Wśród nich znalazła się czołowa postać szwedzkiej społeczności LGBT.

Nieujawniony z nazwiska menedżer Stockholm Pride, miał zaproponować 14-latkowi seks BDSM i obiecać mu, że "nauczy go wszystkiego". Mężczyzna miał również prosić chłopca o filmiki i zdjęcia przedstawiające jego nagie ciało, a także zadawać intymne pytania. Dodatkowo określił siebie mianem "dominującego". Po publikacji artykułu w sieci rozgorzała burza. Nie zabrakło oskarżeń o pedofilię...

"Stockholm Pride" wydało już w tej sprawie komunikat prasowy:

"Zarząd Stockholm Pride nie ma obecnie wiedzy na temat związku między człowiekiem w artykule, a Stockholm Pride. Jeśli okaże się, że jest to osoba pracująca w naszej organizacji, natychmiast podejmiemy zdecydowane działania. Obecnie badamy tę sprawę wewnętrznie" - napisano na oficjalniej stronie. 

"SvD" dotarło do informacji, z których wynika, że na fikcyjne konto spłynęło ponad 100 propozycji seksualnych. Oprócz wspomnianego menedżera związanego ze środowiskiem LGBT, do chłopca miał napisać m.in. wysoko postawiony urzędnik w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, który chciał spotkać się z 14-latkiem w Sergels Torg w Sztokholmie.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

3+5 =