Ścieli głowy skandynawskim turystkom. Mordercy z Maroka unikną najcięższej kary?

W grudniu ubiegłego roku światem wstrząsnęła informacja o zabójstwie w Maroku dwóch turystek ze Skandynawii. Morderstwa dokonano w imię Państwa Islamskiego. 18 lipca ma zapaść wyrok w tej sprawie. 

Łącznie 24 osoby zostały oskarżone w związku z tym makabrycznym mordem, a dla 3 z nich prokuratura żąda kary śmierci. Okazuje się jednak, że mężczyźni mogą uniknąć najciężej kary. Powód? Domniemane problemy psychiczne.

25-letni Abdesamad Edżdżud (szef grupy) oraz dwóch zradykalizowanych Marokańczyków 27-letni Junes Uzijad i 33-letni Raszid Afatti mają szansę uniknąć stracenia. Jak podał serwis NB Nyhetsbyrån, prawnicy przyjęli linię obrony polegającą na podważeniu, iż mężczyźni są zdrowi psychicznie. Ich zdaniem, żaden zdrowy człowiek nie popełniłby tego rodzaju zbrodni, dlatego należy ich przebadać. Jeśli badania pójdą po myśli prawników, mężczyźni prawdopodobnie nie zostaną skazani na śmierć. 

Kary śmierci bezwzględnie domaga się matka jednej z zamordowanych kobiet. "Zasługują na karę śmierci. Świat stanie się lepszy bez nich" - napisała Dunka w liście do swojej córki, Louise Vesterager, który został odczytany w trakcie rozprawy. Kobieta nie ukrywa, że jej życie zostało zniszczone i "płacze, kiedy tylko o niej [Louise - przyp. red.] pomyśli". 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5+9 =

Opinie użytkowników

marek 19.07.2019 dzięki pomocy wywiadu o dziwo rosyjskiego (tak nie lubie ich) udało ustalić się miejsca pobytu. Natomiast dzięki sędziemu, który jest umiarkowanym muzułmaninem udało się uzyskać max kary. Poza tym rodzina skazanych będzie wypłacać co miesiąc nie mniej niż 3tys dolarów miesięcznie każdej z rodzin za każdy miesiąc ich życia. Podobno kilka osób z ich rodzin zostało zawleczone i to dosłownie na terytorium Szwecji.
jorge 16.07.2019 zrobić z nimi to samo