Saudyjczyk szalał na drodze i zabił 15-latkę. Konsulat pomógł mu uciec

Władze federalne uważają, że Arabia Saudyjska pomogła jednemu z jej obywateli uciec ze Stanów. Abdulrahman Sameer Noorah został oskarżony o zabójstwo pierwszego stopnia i ucieczkę z miejsca wypadku - mężczyzna śmiertelnie potrącił w 2016 roku 15-letnią Fallon Smart z Portland.

Saudyjczyk został aresztowany i postawiony w stan oskarżenia, a sędzia ustalił kaucję w wysokości miliona dolarów. Co ważne, zgodnie z lokalnym prawem, aby pozwany został zwolniony z aresztu, musi zostać wpłacone co najmniej 10 procent sumy. Jak wynika z akt sądowych, wymagane 100 000 dolarów kaucji wpłacił Konsulat Arabii Saudyjskiej.

Noorah studiował w Portland od 2014 roku i z tego tytułu otrzymywał miesięcznie około 1800 dolarów stypendium od saudyjskiego rządu. Po wpłaceniu kaucji, pozwolono mu kontynuować naukę w Portland Community College. 10 czerwca 2017 roku, mężczyzna pozbył się monitorującej bransoletki, wsiadł do czarnego SUV-a i zniknął. Nadzorujący go opiekun ds. Zwolnienia dopiero następnego dnia zorientował się, że doszło do ucieczki... 

Miejsce pobytu uciekiniera pozostawało nieznane do momentu, aż rząd saudyjski skontaktował się z Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego i powiedział urzędnikom, że Noorah wrócił do Arabii Saudyjskiej. Federalni podejrzewają, że mężczyzna otrzymał od saudyjskich urzędników paszport o innej tożsamości, który umożliwił mu ucieczkę z USA.

 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7-1 =

Opinie użytkowników

Henieck 29.12.2018 To ten sam kraj którego sądy tak ostro karały zgwałcone Europejki. Egzotyka tych miejsc powala.