Salvini walczył z nielegalnymi imigrantami. Teraz grozi mu za to kilkanaście lat więzienia!

Włoski wicepremier i szef MSW, Matteo Salvini, poinformował, że specjalny trybunał chce postawić go przed sądem za odmowę przyjęcia grupy imigrantów w 2018 roku. Grozi mu do 15 lat więzienia.

"Ryzykuję od 3 do 15 lat więzienia za powstrzymanie nielegalnych imigrantów przed wjazdem do Włoch. Brak mi słów. Pytam Włochów, czy powinienem w dalszym ciągu być ministrem, egzekwować swoje prawa i obowiązki, czy też pytać o wszystko sąd, by decydował odnośnie polityki imigracyjnej kraju" - napisał na Twitterze oburzony Salvini. W sierpniu ubiegłego roku polityk odmówił grupie imigrantów z Erytrei zejścia na ląd z włoskiego statku straży przybrzeżnej "Diciotti". Mimo że ostatecznie imigranci uzyskali zgodę na opuszczenie statku, to szef MSW został oskarżony o nadużycie władzy i przetrzymywanie ludzi wbrew ich woli. 

Salvini w wydanym oświadczeniu nie ukrywał zaskoczenia całą sytuacją, ale zapowiedział, że nie zmieni swojego stanowiska. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7-1 =

Opinie użytkowników

Bubu 16.02.2019 Wariactwo
Greg 15.02.2019 Komuś zależy aby ludzie wyszli na ulice, aby był zamęt i preteksty do "interwencji" wobec swoich obywateli..
Paweł 15.02.2019 Mieszkam we Włoszech od kilkunastu lat, cały kraj jest w nim zakochany, nikt i nic mu nie grozi.. Kolejne lewackie bzdury, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością ;)
Piotr 15.02.2019 Smieszne. Wystarczy dogadac sie z Prorokiem Generalnym i Ministrem Sprawiedliwosci w sprawie oskarzenia kilku osob o zdrade stanu i po ptokach. Od kiedy to sad decyduje o polityce MSW? Od tego jest inna instytucja i instancja.