Rządy podjęły ważny krok w stronę ostatecznego rozprawienia się z Państwem Islamskim

Prezydent Baszar el- Asad wyraził zgodę na przeprowadzanie irackich nalotów na siedziby ISIS w Syrii, bez wcześniejszej konsultacji z władzami tego państwa- podaje Syryjska Agencja Informacji (SANA).
  

Do niedzieli 30.12 ataki na dżihadystów, przeprowadzane z powietrza musiały być zaaprobowane przez władze kraju. Teraz naloty wojsk z Iraku, nie będą już konsultowane z Damaszkiem. Decyzja ta może mieć związek z rezygnacją USA z prowadzenia dalszych operacji militarnych na terenie Syrii. Stanowisko Donalda Trumpa odnośnie zaprzestania walki z ISIS, bardzo zaniepokoiła rządy obu krajów. Wspólne, niedzielne ustalenia rządów Syrii i Iraku na temat działań militarnych skierowanych przeciwko terrorystom, wskazują na dobre stosunki obu krajów i zaangażowanie w walce z niebezpiecznymi przestępcami. 
     

Mimo że w walce z Państwem Islamskim na terenie Syrii odniesiono zwycięstwo, wojujący Islam nadal kontroluje niewielkie obszary przy granicy z Irakiem. Z tego powodu kooperacja sąsiadujących ze sobą państw jest niezmiernie istotna, gdyż brak skuteczności i skrupulatności w niszczeniu jednostek ISIS może spowodować odbudowanie się Kalifatu w tamtych rejonach.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

8+3 =

Opinie użytkowników

Biały 07.01.2019 Skoro donald nakazał odwrót, to oznacza tylko jedno,szykuje się wjazd do WENEZUELI-najwyższy czas wyzwolić lud wenezuelski.