Radykalizacja z pieniędzy podatników. Szwedzi płacą za własną zgubę? W jednej ze szkół wybuchł ogromny skandal...

Jedna ze szkół podstawowych w Göteborgu została całkowicie zdominowana przez muzułmańskich uczniów. Od kilku lat dochodzi tam do nękania uczniów z białym kolorem skóry, dlatego większość rodziców tych dzieci postanowiła przenieść pociechy do innych placówek, gdzie nie będą one mniejszością.Teraz na światło dzienne wyszedł kolejny skandal, tym razem związany ze strukturami oraz personelem placówki.

Do mediów przeciekły informację o tym, iż etat w placówce, a zarazem możliwość stałego kontaktu i wywierania wpływu na małoletnich, otrzymali byli współpracownicy ISIS.

Szkoła ta zatrudniła co najmniej 4 osoby, które podczas trwania konfliktu w Syrii oraz Iraku sympatyzowały, a także czynnie działały na rzecz terrorystów.

Jednym z pracowników szwedzkiej oświaty, zamieszanych we współpracę z Państwem Islamskim, była 33-letnia żona jednego z liderów licznych odłamów ISIS, który obecnie odsiaduje wyrok dożywocia. Angered jako opiekun wielokrotnie opiekowała się dziećmi.

Kolejny przykład to dwóch mężczyzn, którzy w przeszłości zajmowali się organizowaniem transportu zaopatrzenia dla tej groźnej organizacji terrorystycznej. Ich działalność przypadała na lata 2012-2014. Po powrocie do Szwecji od razu otrzymali oni pracę w podstawówce w Göteborgu.

Pomimo karygodnej przeszłości jeden z sympatyków ISIS nadal zajmuje stanowisko w tej instytucji i nadal ma kontakt z małoletnimi, podatnymi na indoktrynację muzułmanami.

Głos w sprawie zabrał dyrektor szkoły, który zapewnił o tym, iż wszyscy potencjalni pracownicy tej konkretnej placówki zostali sprawdzeni i zweryfikowani pod kątem działalności przestępczej. Sven-Erik Berg stwierdził, że cały personel podstawówki wyznaje i stara się wpajać tylko demokratyczne wartości… 

(źródło

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

2+8 =

Opinie użytkowników

grzes 30.06.2019 hahaha. demokratyczne wartości w burkach. niestety ci zamieszkujący skąd inad przepiękny przyrodniczo kraj ludzie, dawno przestało myśleć logicznie i sensownie. teraz płacą za to rachunki. ale Holendrzy, czy Belgowie nie są lepsi...
Abdullah Kowalski 29.06.2019 ciezkie roboty dla takich, najlepiej kamieniołomy i o chlebie i wodzie do konca zycia