Milioner przyjął pod dach imigranta. Syryjczyk zamordował go i okradł, bo myślał, że jest... Żydem

Pomoc imigrantom nie skończyła się dobrze dla 57-letniego niemieckiego milionera. Michael R. został zamordowany przez muzułmanina, ponieważ uznał on dobroczyńcę za Żyda. 

Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku. Michael R. powodowany chęcią pomocy przygarnął Mohammeda O. pod swój dach, aby umożliwić mu lepszy i łatwiejszy start w nowej ojczyźnie. Przez pewien czas mężczyźni wspólnie dzielili posiadłość bogacza w Stuttgarcie. Sielanka nie trwała jednak długo, ponieważ uchodźca dał opanować się pokusie i z chciwości uknuł śmiały plan zabójstwa. Mohammed nie bacząc na to ile dobrego zrobił dla niego opiekun nakłonił do udziału w przestępstwie innego palestyńskiego imigranta, Iyada B. Prowodyr morderstwa wmawiał koledze, iż Niemiec zasługiwał na śmierć ze względu na to, że jest Żydem.

3 listopada 2018 roku 28-letni Mohhamed O. udusił przedsiębiorcę w jego własnym domu.

Po śmierci milionera prokuratura natychmiast rozpoczęła śledztwo. Krótko potem podejrzani zostali ujęci, a przy jednym z nich znaleziono złoto oraz gotówkę, która pochodziła ze skarbca zmarłego w tragicznych okolicznościach obywatele Niemiec. Łup zdobyty w haniebny sposób eksperci wyceniają na ok. 3 tysiące euro. W trakcie dochodzenia wyszło na jaw, że muzułmanin w ten sposób chciał zapewnić sobie lepsze życie na terenie Syrii.

Na tę chwilę wiadomo, że Syryjczyk i Palestyńczyk znajdują się w areszcie, oczekując na wyrok sądu rejonowego w Rottweil. Jego wspólnik twierdzi, iż nie brał czynnego udziału w morderstwie.  

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5+2 =

Opinie użytkowników

Euhenio 04.07.2019 Oj tam to taki jednostkowy przypadek...