Przyjął do domu 22-letniego imigranta. Mężczyzna odwdzięczył mu się krwawym morderstwem...

56-letni mężczyzna został zabity w swoim mieszkaniu, nieco ponad trzy tygodnie temu w Joué-lès-Tours. Domniemany sprawca, to 22-letni migrant z Wybrzeża Kości Słoniowej, który zadał swojej ofierze aż 28 ran kłutych. 

Do zbrodni doszło w nocy z 11 na 12 grudnia, jednak ciało zostało odkryte dużo później. Policję powiadomił znajomy napastnika, który przyszedł do jego mieszka na drinka. Zaalarmowany specyficznym zapachem, zdał sobie sprawę z obecności ciała pod łóżkiem, spanikowany uciekł i natychmiast zgłosił to odpowiednim służbom. 

Ofiarą okazał się właściciel mieszkania, Bertrand Louiset. Były dyrektor supermarketu od lat pomagał uchodźcom, dzieląc się z nimi jedzeniem, a nawet oferując nocleg. Głównym podejrzanym jest współlokator, 22-letni imigrant z Wybrzeża Kości Słoniowej, który do Francji przybył w 2017 roku, jednak jego studencka wiza (ze względu na niskie wyniki w nauce) już wygasła. Wszystko wskazuje na to, że do zabójstwa doszło tuż po kłótni, która wybuchła między mężczyznami. Ofiara poprosiła imigranta o opuszczenie mieszkania i wtedy wybuchł między nimi gwałtowny spór, który zakończył się tragicznie. 

Podejrzany został oskarżony o morderstwo. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9-3 =