Ogromny skandal we Włoszech! Pakistańczyk molestował dzieci, ale dostał azyl, bo jest... homoseksualistą

Dr Luciana Breggia przewodniczyła powołanej w 2017 roku specjalistycznej sekcji ds. imigracji. Uczestniczyła również w debatach z organizacjami pozarządowymi, w których trakcie opowiadała się za polityką migracyjną, przez media określaną mianem „otwartych ramion”.

Teraz sędzina przewodziła postępowaniu sądowemu przeciwko Pakistańczykowi odpowiedzialnemu za przemoc seksualną dokonaną na nieletnich w Viterbo. W związku z poglądami wyznawanymi przez Breggie, postanowiła ona otoczyć przestępcę ochroną prawną uniemożliwiającą wydalenie go z Włoch.

Chodzi tutaj o 29-letniego gwałciciela pochodzenia pakistańskiego, który dokonał makabrycznych czynów w jednym z niewielkim włoskich miasteczek. Jego ofiarą padły dwie dziewczynki w wieku 11 oraz 13 lat. Na szczęście szybko szybko został złapany przez policję i oskarżony. 

Mimo krzywd, jakie wyrządził niewinnym dzieciom, a także protestów ze strony urzędników państwowych, polityków i opinii publicznej, sędzia Breggie podjęła decyzje o objęciu go opieką. Swoją decyzję argumentuje tym, iż nie może zostać wydalony do kraju ojczystego, ponieważ jest homoseksualistą i w Pakistanie czeka go pewna śmierć lub prześladowania.

Swoje niezadowolenie z decyzji sędziny jasno wyraził wiceprezes włoskiego Senatu Roberto Calderoli. Polityk uważa, iż spokój rodzin oraz ofiar jest ważniejszy od losu przestępcy. Senator zwraca również uwagę, na fakt, iż pobłażanie gwałcicielom poprzez decyzje takie jak ta podjęta przez dr Lucianę mogą spowodować rozszerzenie się skali podobnych procederów. Calderoli obawia się, że pozostali skazani za podobne przestępstwa uchodźcy z Bliskiego Wschodu będą wykorzystywać tę sytuację, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5-3 =

Opinie użytkowników

Fv 08.06.2019 A odwołać od wyroku się nie mogą ?