Polska NIE POPARŁA Globalnego Paktu ws. Uchodźców!

Polska nie uległa presji i nie zgodziła się na przyjęcie Globalnego Paktu ws. Uchodźców. Komunikat przekazało  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przeciw wobec projektu wyraziły także USA i Węgry.

Polska (jako członek Rady Bezpieczeństwa ONZ) swoje stanowisko wyraziła poprzez nieuczestniczenie w głosowaniu."Dokument, pomimo niewiążącego charakteru, może być podstawą do wywierania wpływu na poszczególne kraje np. w zakresie dokonywania przesiedleń" - podało MSWiA. Zdaniem Polski przyjęcie deklaracji mogłoby skutkować naciskami na nasz kraj, mającymi na celu realizację szerszych zobowiązań.

 

Minister Joachim Brudziński zaznaczył w rekomendacji przesłanej do szefa polskiego MSZ, że Globalny Pakt ws. Uchodźców "ma charakter politycznej deklaracji i zawiera polityczne zobowiązania do podjęcia konkretnych działań. Mają one na celu utworzenie globalnego podziału odpowiedzialności za uchodźców i obciążeń związanych z ich wsparciem i przyjmowaniem na swoim terytorium". 

To kolejny dokument ONZ, po porozumieniu z Marrakeszu, który nie został poparty przez Polskę.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

8-1 =

Opinie użytkowników

Suchy 20.12.2018 Kosztem obciążyć polityków. Tzn im więcej uchodźców tym mniejsze wypłaty dla polityków. Mogą nawet dopłacać, bo to wszystko przez nich.
Baron 20.12.2018 Gdyby to jeszcze chodziło o uchodźców, to pół biedy, ale to chodzi o afro-muzolski motłoch nie mający nic wspólnego z uchodźcami, a niszczący jedynie całą ludzką cywilizację.
Polakwegierdwabratanki 20.12.2018 No I zaje****cie, niech polska wyjdzie z Tego Euro burdelu
ggg 19.12.2018 No i znowu Polacy rasiści