Polscy piłkarze przed meczem z Izraelem nie będą mogli zjeść mięsa. Powód?

Eurosport podał, że przed meczem Izrael – Polska, który odbędzie się w Jerozolimie, polscy piłkarze nie będą mogli jeść mięsa.

16 listopada reprezentacja Polski zmierzy się Izraelem w eliminacjach mistrzostw Europy 2020. "To spore wyzwanie, bo w dniu meczu wypada szabat" – powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN.

Polska ekipa przebywa właśnie w Jerozolimie, gdzie wizytują hotele. Jak zaznaczają delegaci, największe wyzwanie stoi przed kucharzem reprezentacji, Tomaszem Leśniakiem. W trakcie szabatu nie można bowiem spożywać mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego. Kwiatkowski podkreślił, że tych składników nie można ze sobą zabrać. "Nasz kucharz przygotuje specjalne menu i skonsultuje z przedstawicielami wybranego hotelu, czy dane potrawy są możliwe do przygotowania. To jednak pewne utrudnienie, bo część piłkarzy jest przyzwyczajona do zjedzenia w dniu meczu określonego posiłku" - powiedział Kwiatkowski.

"Chcemy uszanować zwyczaje i zasady gospodarzy, ale jednocześnie zapewnić jak najlepsze warunki naszym piłkarzom. Dlatego to dla nas spore wyzwanie organizacyjne" - zaznaczył rzecznik.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5×5 =

Opinie użytkowników

zero tolerancji 10.05.2019 uszanować....? ciekawe jak oni uszanowaliby nasze tradycje i zwyczaje. a nie zaraz,,przepraszam...usłyszelibyśmy...musimy uszanować zwyczaje gości , którzy u nas będą. Szacunek tylko w jedną stronę....scyzoryk się w kieszeni otwiera. Nie dziwi więc ze więc, że ludziom zaczynają puszczać hamulce, a może taki był zamiar walki o tzw. tolerancję w jedną stronę - chaos -wtedy dobrze się rządzi i manipuluje
Antoni 09.05.2019 To niech zabiorą ze sobą na drogę kabanosy
Jędrek 09.05.2019 Dobrze rozumie szacunek i zrozumienie ale dlaczego zawsze działa to w jedną stronę nikt nie szanuje i nie rozumie polskiego prawa i obyczajów, co kolwiek zrobimy to jest źle. Coś jest nie tak ?
Taran 08.05.2019 Kogo obchodzą żydowskie święta zakazy czy nakazy... I co oni robią w grupie europejskiej! Wszystko kupią!!
Mike 08.05.2019 Jak uszanowac to jest nietolerancja wobel Polski!!!
Absolut 08.05.2019 chyba sobie jaja robicie. Przecież nie każecie nikomu tego jeść. Ostatecznie zamknijcie sie w pokoju i jedzcie na zdrowie wszystko. Jesli ulegniecie, stracicie szacunek. Serio. Oni się nie chrzanią z niczym, róbcie swoje!!!
Ola 08.05.2019 Miejcie ich zwyczaje tam gdzie oni mają nasze, czyli w...
Arek. 08.05.2019 "reprezentacja Polski zmierzy się Izraelem w eliminacjach mistrzostw Europy 2020." Komedia.