Dramatyczny apel Polaka skazanego na dożywocie w Emiratach Arabskich! "Rozprawa trwała pięć sekund”

Artur Ligęska, pochodzący z Podkarpacia menedżer klubów fitness, w październiku 2017 roku wyleciał do Dubaju.

W kwietniu następnego roku postanowił wrócić do Europy, jednak został zatrzymany na lotnisku, gdzie kazano mu "wrócić do domu". W tym samym dniu został zatrzymany.

Jak się okazało, powodem miało być posiadanie narkotyków, za które w Zjednoczonych Emiratach Arabskich grozi kara minimum 4 lat pozbawienia wolności.

Artura Ligęskę zatrzymano, ale narkotyków przy nim nie znaleziono, późniejsze testy również nie wykazały narkotyków w jego organizmie. Jak podaje w rozmowie z WP znajoma zatrzymanego, Agata Bonter: „3 stycznia odbyła się 10-minutowa rozprawa, na koniec której adwokat Artura z urzędu złożył wniosek o oddalenie zarzutów z braku dowodów. Artur był więc pełen nadziei i wiary, że na ogłoszeniu wyroku 28 stycznia zostanie uniewinniony. Jednak rozprawa trwała pięć sekund, podczas których usłyszał dwa słowa: Artur, dożywocie. Nie przedstawiono dowodów, świadków…”.

Bliscy, jak i sam zatrzymany proszą o pomoc. Artur nagrał video z apelem

Jest to drugie nagranie, w pierwszym skarżył się na nieludzkie warunki w więzieniu. W kolejnym poprosił o pomoc oraz podziękował za wsparcie, stwierdził również, że dzięki zaangażowaniu dyplomatów od ostatniego razu poprawiły się jego warunki oraz że może liczyć na opiekę medyczną. Zapowiedział również apelację.

„Od momentu otrzymania informacji o zatrzymaniu, konsul podejmuje na rzecz zatrzymanego obywatela polskiego działania przewidziane przepisami polskimi i emirackimi oraz pozostaje z nim w stałym kontakcie. Konsul RP w Abu Zabi monitoruje postępowanie prowadzone przez emiracki wymiar sprawiedliwości pod kątem dopełnienia określonych prawem procedur”- poinformowała Ambasada RP w Abu Zabi. 

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6×2 =

Opinie użytkowników

Alvaro 05.02.2019 To się Sebix doigrał
Dana ze Szwecji 05.02.2019 Za 2-tygodnie odbędzie się duża Konferencja w W-wie w sprawie Problemow bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie gdzie będą przedstawiciele Arabi Saudyjskiej, Izraela. Świetna okazja do nagłośnienia tej sprawy. Pani Agato proszę nawiązać kontakt ze znanymi dziennikarzami żeby mogli ten problem prrddsraeuc na tej kKonferencji i zadać pytanie przedstawicielowi krajów arabskich: Dlaczego kania prawo człowieka? Należy szybko teraz działać tak żeby nagłośnić sprawę. Pan Pospieszslski pewnie chętnie przedstawi ten problem w swoim programie: Warto Rozmawiać, który jest co poniedziałek przedstawiany w TVP
Agnieś. 04.02.2019 Trzymaj się jesteśmy z Tobą. Pozdrawiam.
Rob 04.02.2019 Konsul w Abi Zabi? A gdzie to?
wolt-r 04.02.2019 Kto normalny jedzie do krajów arabskich?!
Max 04.02.2019 Prawo jest do kitu skazać niewinnego a winnych na wolnośc chore !!!