Piekło Polaka więzionego w Indonezji. Grożono mu śmiercią, jest w niebezpieczeństwie

Jak donosi Fox News obywatel Polski, który przebywa w indonezyjskim więzieniu, może znajdować się w niebezpieczeństwie. Podejrzewany o zdradę stanu mężczyzna jest zastraszany.

Polak został aresztowany pod koniec sierpnia 2018 roku. Oskarżono go o zdradę stanu. Przewinienie miało polegać na wstąpieniu do grupy papuaskich partyzantów, którzy walczą o niepodległość Zachodniej Papui. Według indonezyjskiej prokuratury nasz obywatel miał dostarczać rebeliantom broń. Jakub Skrzypski w trakcie oczekiwania na wyrok kilkukrotnie był napadany, bity i poniżany. Mężczyźnie grożono też śmiercią. Incydenty te miały miejsce na oczach strażników, którzy w żaden sposób nie reagowali na przemoc w stosunku do Polaka. O wszystkich tych zdarzeniach mężczyzna poinformował w dwustronicowym oświadczeniu. Za dręczeniem podejrzewanego mężczyzny stać mają członkowie indonezyjskiej policji paramilitarnej.

Jakub Skrzypski przebywa w areszcie, gdzie od kilku miesięcy oczekuje na wyrok tamtejszych sędziów. Mężczyźnie grozi 20 lat więzienia.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

1×3 =