Co Polacy sądzą o wspieraniu przez marki ruchu LGBTQ+? Znamy wyniki badań

Nie da się ukryć, że Polacy to naród bardzo skłonny do podziałów. Różnice w postrzeganiu rzeczywistości ukazało też badanie dotyczące angażowania się komercyjnych firm i organizacji we wspieranie osób LGBT. Większość ankietowanych otwarcie przyznała, iż marki powinny zachowywać neutralność światopoglądową.

Eksperci agencji mediowej Wevemaker opublikowali niedawno raport, na podstawie ankiet przeprowadzanych na osobach w podobnym wieku i o podobnej sytuacji materialnej. Byli to w większości mieszkańcy dużych miast.

Z treści badania wynika, iż 45 procent Polaków przeciwnych jest angażowaniu się marek w rozwój społeczności zaliczanych do grona LGBTQ+. 26 procent ankietowanych popiera to zjawisko, natomiast 29 procentom respondentów jest to obojętne.
Badacze w trakcie tworzenia zestawienia zauważyli interesującą prawidłowość. Mianowicie osobami, które opowiedziały się za umożliwieniem wspierania środowisk LGBT przez wielkie koncerny były kobiety.

Aż 6 na 10 Polaków jest przeciwnych mieszaniu się wielkich koncernów w sprawy społeczne związane z orientacją czy tożsamością płciową. Twierdzą oni, że wielkie marki powinny zachować niezależność światopoglądową i nie obnosić się ze swoimi działaniami na rzecz wspomnianego stowarzyszenia.

Respondenci oceniają wkład przedstawicieli wielkich marek w dobro społeczności LGBT jako podyktowane czysto marketingowymi intencjami i nastawieniem na zysk, nie światopoglądami, czy chęcią naprawiania świata i szerzenia tolerancji.

Badanie to przeprowadzone zostało na tysiącu polskich internautów. Za marki najbardziej wspierające LGBTQ+ uznano Google, MTV, H&M, a nawet Discovery.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

2×2 =

Opinie użytkowników

Bartek 02.07.2019 Czyli już wiadomo czego nie wspierać ;)