PILNE: bestialski atak imigrantów. Kilkanaście osób rannych

Czterech imigrantów (17-19 lat) - dwóch Afgańczyków, Irańczyk i Syryjczyk - przez wiele godzin bili napotkanych przechodniów. Mężczyźni zostali zatrzymani. 

Orgia przemocy wstrząsnęła Ambergiem (Bawaria). W sobotni wieczór czterech mężczyzn przedzierało się przez teren stacji kolejowej, pozostawiając po sobie ślad przemocy. Imigranci ubiegający się o azyl, będący w wieku od 17 do 19 lat, atakowali każdego, kogo spotkali.

Policja w niedzielę podała, że w wyniku ataku poszkodowanych zostało dwanaście osób (głównie lekko rannych) w wieku od 16 do 42 lat. Kilka osób trafiło do szpitala, a 17-letni mężczyzna w niedzielę nadal leżał w klinice z urazem głowy.

Pierwszą ofiarą był 29-letni mężczyzna, który właśnie przybył do Amberg; został zaatakowany w hali dworca. Na dziedzińcu, kwartet zaatakował dwóch 17 i 18-letnich uczniów, brutalnie okładając ich pięściami.

W międzyczasie rozpoczęła się obława. Podczas gdy oficerowie szukali napastników, grupa bandytów uciekła na Bahnhofstraße i zaatakowała innych przechodniów.

Po ataku, szef MSW Niemiec zapowiedział zaostrzenie przepisów dotyczących deportacji. "Wydarzenia w Amberg bardzo mną wstrząsnęły. To brutalne ekscesy, których nie możemy tolerować" – powiedział Horst Seehofer w wywiadzie dla dziennika „Bild”.

Stanowisko w sprawie zajął również Rainer Wendt, przewodniczący związku zawodowego policjantów. "Podaję motyw: głęboka pogarda dla naszego państwa i ludzi, którzy tu żyją". 

(Źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7-4 =

Opinie użytkowników

Max 05.01.2019 Jak to głęboka pogarda? Przecież oni są tacy fajni tacy milusi.
zzz 04.01.2019 To z automatu powinno ich się pozbawić jakiejkolwiek możliwości ubiegania się o azyl z natychmiastową deportacją do kraju pochodzenia.