Patrole obywatelskie w Finlandii i sprzeciw wobec "muzułmańskich wpływów"

"Żołnierze Odyna" otwarcie sprzeciwiają się "muzułmańskim wpływom". Niedawno świat obiegła informacja, iż w Kanadzie przyłączyła się do nich... "Żydowska Liga Obrony".

Kim są "Żołnierze Odyna"?

W 2016 roku, na ulicach co najmniej pięciu fińskich miast, pojawiły się patrole, które miały na celu obronę kobiet przed uchodźcami.

W noc sylwestrową z 2015 na 2016 rok, w samych Helsinkach policja odnotowała ogrom przypadków molestowania. Na dworcu, gdzie doszło do incydentów, zebrało się wtedy około 1000 imigrantów ubiegających się o azyl.

Przedstawiciele "Żołnierzy Odyna" gazecie "Karjalan Heili" swoją decyzję tłumaczyli następująco: "Mamy prawo żeby się bronić". "Obudziliśmy się w sytuacji, w której spotyka się wiele różnych kultur. To spowodowało strach i obawy w naszej społeczności. Dlatego zebraliśmy grupę ludzi" - dodał.

Z obywatelskimi patrolami nie zgadzał się minister spraw wewnętrznych Finlandii, Petteri Orpo, który podkreślał, że przeciwdziałaniem przemocy zajmuje się policja: "Pojawiły się ekstremistyczne tendencje, by tworzyć patrole straży obywatelskiej. To nie wzmocni jednak bezpieczeństwa".

Co istotne, w kontrze szybko powstała muzułmańska organizacja - "Żołnierze Allaha". Są równie radykalni i wyróżniają ich czarne bluzy z napisem "Daesh" (co w skrócie oznacza Państwo Islamskie).

W marcu informowaliśmy o nagraniach, na których "Żołnierze Odyna" grozili pedofilom i gwałcicielom. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7+8 =