Państwo islamskie zaatakowało na weselu! W ataku terrorystycznym zginęło kilkadziesiąt osób

W sobotę na weselu w Kabulu doszło do samobójczego ataku, w wyniku którego zginęły 63 osoby, a 182 zostały ranne. Odpowiedzialność za zamach wzięło Państwo Islamskie. 

W przyjęciu weselnym zorganizowanym przez szyicką mniejszość w sali Dubai City wzięło udział ponad 1000 osób. Do wybuchu miało dojść około godziny 22:40 czasu lokalnego. Jak podała agencja AP, zamachowiec stanął pomiędzy setką tańczących gości, w tym dzieci, i zdetonował ładunek wybuchowy.

Ocalali, oszołomieni Afgańczycy, masowo zaczęli odszukiwać i grzebać swoich bliskich. Eksplozja była tak silna, że twarze niektórych ofiar zostały zniekształcone do tego stopnia, że ich identyfikacja jest niemalże niemożliwa. "Chciałbym móc znaleźć fragmenty ciała mojego syna i umieścić je jako jeden element w grobie" - powiedział Amanullah, który w ataku terrorystycznym stracił 14-letniego syna. 

Hazarowie stanowią ok. 18% ludności Afganistanu. Jak podaje Reuters, mniejszość ta od dziesiątek lat jest celem ataków talibów i bojowników ISIS, którzy działają w imieniu sunnickiej większości.

Lokalny oddział Państwa Islamskiego przyznał się do zorganizowania ataku. Sobotnia eksplozja przerwała okres względnego spokoju w Kabulu.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

3+6 =