Państwo Islamskie upada? Sukces tunezyjskich służb bezpieczeństwa

Tunis - dwóch podejrzanych dżihadystów popełniło samobójstwo w czwartek w Tunezji, odpalając pasy z ładunkami wybuchowymi podczas strzelaniny z siłami bezpieczeństwa.


Służbom udało się zlokalizować kryjówkę położoną w Jilmie, w której ukrywały się ważne z punktu widzenia ISIS persony. Jeden z dwóch mężczyzn został zidentyfikowany jako Azzedine Alaoui, szef "Brygady Dżihadu i Jedności”. Był on mózgiem "spisku terrorystycznego”, który chce przejąć kontrolę nad Sidi Bouzid, w centrum kraju.

Większość członków tej komórki została aresztowana przez tunezyjskie siły bezpieczeństwa podczas operacji, która miała miejsce 5 grudnia.

Władze tunezyjskie szacują, że około 3000 Tunezyjczyków dołączyło w ostatnich latach do grupy islamskiego państwa lub innych organizacji zbrojnych dżihadystów w Iraku, Syrii i Libii.


Przypominamy, że w 2015 r. w kraju miały miejsce trzy poważne ataki, dwa ukierunkowane na turystów w Muzeum Bardo w Tunisie i plaży w Sousse i jedno na prezydenta w stolicy. Do wszystkich przyznało się IS.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9-3 =