Państwo Islamskie się odradza? Służby alarmują, już niebawem może być niebezpiecznie

Jak podaje amerykański Pentagon, pomimo utraty kalifatu w Syrii, Państwo Islamskie bardzo dobrze radzi sobie z odrodzeniem. 

"Pomimo utraty terytorialnego kalifatu Państwo Islamskie, w ostatnim kwartale, utrwaliło swoje zdolności powstańcze w Iraku i odrodziło się w Syrii" - podaje w raporcie generalny inspektor Departamentu Obrony Glenn Fine.

"Nierozwiązywalne wewnątrz kurdyjskie spory i przeciągający się konflikt Kurdów z irackim rządem, dotyczący bogatych w surowce terytoriów, pozwoliły bojownikom Państwa Islamskiego na przegrupowanie i odzyskanie zdolności bojowych" - okazuje się, że właśnie dzięki temu politycznemu chaosowi siły ISIS w Iraku są znacznie silniejsze, niż w Syrii.

Liczebność bojowników może wynosić nawet 18 tysięcy osób. Co ciekawe, według raportu w północnej Syrii, a konkretnie w obozie Al-Hol zamieszkiwanym przez kilkadziesiąt tysięcy uchodźców, Państwo Islamskie prowadzi rekrutację. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6-2 =

Opinie użytkowników

Ławik 13.08.2019 Wojna trwa już od dawna sami nie kompetentni ludzie to chyba piszą. Ameryka to zawsze wie wszystko o wojnach i wie kiedy będą bo sami je tworzą