O islamie bez cenzury! Ekonomista o tym, jak imigranci hamują postęp i zagrażają społeczeństwu

"Wrogie Przejęcie. Jak islam hamuje postęp i zagraża społeczeństwu" niedawnym bestsellerem na niemieckim rynku księgarskim.

Książka bez cenzury, opisująca to jak imigranci przejmują Niemcy, wywołała spore zainteresowanie. Szybko stała się numerem jeden na niemieckim Amazonie, jak również bestsellerem na niemieckim rynku księgarskim.


Jaka jest treść?
Książka bezwzględnie, bez autocenzury, krytykuje muzułmanów. Dla autora przyjęcie imigrantów przez Niemcy jest totalną katastrofą. Uważa również, że jeśli Europa nie zajmie się powstrzymywaniem imigracji, to wkrótce społeczeństwo zostanie wchłonięte przez islam.  Jego zdaniem muzułmanie nie akceptują zachodnich wartości, a w konsekwencji nie chcą się integrować. 

 

Kim jest autor?
Autorem jest kontrowersyjny pisarz Thilo Sarrazin. Parę lat temu wydał książkę "Niemcy zwijają się same", a całkiem niedawno świat obiegł kolejny tytuł, bardziej kontrowersyjny - "Wrogie Przejęcie...". Thilo Sarrazin z wykształcenia jest ekonomistą, był również członkiem zarządu Deutsche Bundesbanku oraz Socjaldemokratycznej Partii Niemiec. Po wydaniu swojej pierwszej książki został wyrzucony i z banku, i z partii. Zarzucono mu wówczas m.in. rasizm.


Jaka była reakcja na wydaną książkę?
Media niechętnie przyjęły książkę, prawicowy "Bild" napisał: "Sarrazin robi niewłaściwe uogólnienia, gdy pisze, że „honor muzułmanina” znajduje się „między nogami kobiet” lub kiedy twierdzi, że muzułmanie na ogół mają tendencję do szybkiego obrażania". Za to czytelnicy chętniej przyjęli książkę. często wystawiając jej w recenzjach 5 gwiazdek.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7-4 =