"Czarny rasizm" wobec białych nabiera na sile! Masowe pobicia i mordy, o tym nie mówią w mediach...

W zeszłym tygodniu organizacja AfriForum podała do oficjalnej wiadomości dane dotyczące nasilającego się terroru wobec białych farmerów na terenie RPA. Rzecznik tejże organizacji, Ernst Roets, nazwał te "incydenty" "przemocą na tle rasowym".

AfriForum to organizacja działająca na terenie Republiki Południowej Afryki, ściśle powiązana ze związkiem zawodowym "Solidarność". Ta inicjatywa na rzecz praw obywatelskich broni oraz mobilizuje do zaangażowania w sferę publiczną mniejszości, przede wszystkim Afrykanerów, czyli białych mieszkańców RPA -  potomków holenderskich osadników. 

Z udostępnionych statystyk wynika, że w zeszłym roku liczba napadów na gospodarstwa Afrykanerów wzrosła o całe 25%. Przedstawiciele organizacji zwracają również uwagę na to, że ataki są coraz bardziej brutalne. W 2018 roku śmierć z tego powodu poniosły 54 osoby. Łącznie doliczono się 433 aktów agresji skierowanych przeciwko białej mniejszości. Dodatkowo Afrykanersi uskarżają się na szykanowania ze strony władz państwa. Afrykański Kongres Narodowy nie ukrywa, iż podejmuje dyskryminujące działania w stosunku do gospodarstw białych ludzi.

Dzisiaj w Południowej Afryce żyje ok. 30 000 białych farmerów. Przedstawiciele organizacji uważają, że takie sytuacje są dowodem na istniejący w RPA rasizm, ponieważ gospodarstwa czarnoskórych rolników są tam bezpieczne.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5-4 =

Opinie użytkowników

Radosław 08.02.2019 Tam rdzenni są Afrykanerzy. Zasiedlili niezamieszkałe tereny. Czarni są ludnością napływową
Parapa 08.02.2019 SF ty najlepiej też zjeżdża do bambystanu i tam wypisuj idiotyzm.
SF 08.02.2019 No jak mi przykro. Co chwila artykuły jaka to imigracja tamtejszych do Europy jest zła, a tu nagle ktoś ma problem, że w drugą stronę ludzie też są niezadowoleni. Niech wracają tam, skąd ich przodkowie przybyli i zostawia rdzenną ludność w spokoju. Kolonializmu im się zachciało...