W Oslo bez zmian. Najczęściej nadawanym imieniem w stolicy Norwegii, tradycyjnie skandynawski - Mohammad

Pod koniec zeszłego miesiąca Norweski Departament Statystyk poinformował w swoim zestawieniu, że po raz kolejny najpopularniejszym imieniem nadawanym dzieciom w Oslo jest Muhammad.

Norwegia od wielu lat boryka się z problemem drastycznego spadku liczby urodzeń, a lukę tę „wypełniają” właśnie imigranci. Imię Muhhamad, pisane w wielu konfiguracjach, to imię przodujące w rejestrze Norweskiego Departamentu Statystyk. Już po raz jedenasty zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych męskich imion, wyprzedzając takie imiona jak Oscar, Aksel oraz Jakub.

Warto zaznaczyć, że w Norwegii mieszka już niemal 40 tys. imigrantów z samego Pakistanu. Na ulicach dużych miast, takich jak Oslo, widać wyraźnie, że społeczność muzułmańska rośnie w siłę. Islam stał się już drugą co do wielkości liczby wyznawców religią na terenie tego kraju. Nie jest to jedyna mniejszość narodowa w Norwegii, ale przeważająca i bardzo słabo się asymilująca.

Obecnie migranci urodzeni już na terenie Norwegii stanowią prawie 1/3 populacji stolicy. W ciągu ostatnich kilku lat ponad 3 tys. rodowitych Norwegów przeszło na islamską wiarę.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7+1 =