Słowa Salviniego w Polsce przejdą do historii! Czy to zapowiedź masowych deportacji?

9 stycznia odbyła się konferencja prasowa wicepremiera Włoch, Matteo Salviniego, z Joachimem Brudzińskim oraz Jarosławem Kaczyńskim.

W trakcie spotkania podkreślono, że "Polska i Włochy zgadzają się, że w kontekście działań poza Unią Europejską należy wzmocnić ochronę granicy zewnętrznej Wspólnoty i pogłębić współpracę z państwami pochodzenia i tranzytu migrantów". Do historii przejdą bez wątpienia jego słowa: "Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej, renesansu odrodzenia prawdziwych europejskich wartości". 

W trakcie spotkania poruszono również kwestię nielegalnych imigrantów. Włoski polityk nie ukrywał, że zgadza się z polityką polskiego rządu w tym temacie. "Zgadzam się z polskimi kolegami, że jest potrzeba, żebyśmy przyspieszyli proces deportacji" - powiedział.

Jak wygląda kwestia deportacji nielegalnych imigrantów w Hiszpanii i Włoszech? 

Hiszpania kontra muzułmanie
Władze Hiszpanii w przeciągu czterech lat (2013-2017) deportowały około 55 tysięcy nielegalnych imigrantów. Wśród nich przeważali głównie obywatele Maroka oraz Algierii. W Hiszpanii, gdzie mieszka około 49 milionów osób, szacuje się, że 10% stanowią obcokrajowcy, w tym przede wszystkim Marokańczycy. W tamtym okresie, co roku hiszpańskie władze deportowały od 5300 do 7500 obywateli Maroka oraz od 830 do 1120 obywateli Algierii - poinformowała Maribel Mora z hiszpańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Włochy deportowały i deportować będą
Z kolei we Włoszech w lipcu zeszłego roku, szef MSW Matteo Salvini deportował trzech islamistów, którzy byli podejrzani o działania ekstremistyczne. Salvini skomentował to wtedy słowami: "Zero tolerancji dla tych, którzy chcą przynieść wojnę do naszych domów". Już w trakcie swojej kampanii wyborczej polityk opowiadał się za wydaleniem muzułmanów, którzy mieliby zagrażać bezpieczeństwu Włochów. Twierdził, że "niezbędna jest zerowa tolerancja: deportacja dla nielegalnych imigrantów i odzyskanie praworządności dla naszych miast".

A jak w tym roku będzie prezentowała się sytuacja imigrantów? Czy Niemcy  i inne kraje również rozpoczną deportacje na większą skalę?

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

1+4 =